Nurkowe ferie w Meksyku

Zapraszamy Was na prawie dwa tygodnie relaksu! W okresie, w którym witamina D odgrywa olbrzymią rolę w utrzymaniu odpowiedniej odporności przygotowaliśmy ofertę wyjazdu rodzinnego do Meksyku.

Meksyk to miejsce, którego nie trzeba nikomu reklamować. Jeśli jednak, nadal się zastanawianie co może Was czekać... Po pierwsze przepiękne widoki, po drugie jedne z najpiękniejsze jaskiń świata. Nie są one jednak zaadresowane wyłącznie do nurków technicznych! Jaskinie Jukatanu są tak duże, że spokojnie pomieszczą jednocześnie całą grupę. Można tam nurkować posiadając podstawowe uprawnienia AOWD. Nurkowanie polega na poruszaniu się w pomieszczeniach, do których dochodzi światło słoneczne i tych gdzie w pobliżu jest dodatkowe wyjście.
W planach części nurkowej mamy 8 nurkowań w cenotach Jukatanu i 2 nurkowania w morzu karaibskim. Dodatkową atrakcją będą wycieczki fakultatywne po Jukatańskich świątyniach oraz odpoczynek na przepięknych plażach. Rejon, do którego chcemy Was zaprosić jest nam dobrze znamy, byliśmy tam już wielokrotnie. 

Jaskinie Jukatanu na każdym nurku robią niesamowite wrażenie -  ich ściany są śnieżno białe z licznymi kolorowymi naciekami. Połączone z podłożem stalaktyty jaskiń często sprawiają wrażenie filaru podtrzymującego strop, a mieszająca się woda słodka ze słoną (helioklina) sprawia wrażenie podwójnego dna. Dzięki niesamowitej przejrzystości wody widoczność bywa nieograniczona!! Jaskinie Meksyku nie są zaadresowane wyłącznie dla nurków zaawansowanych. Są one tak duże, że spokojnie pomieszczą jednocześnie kilka grup nurkowych, aby nurkować w tym pięknym miejscu wystarczy certyfikat AOWD. My będziemy wchodzić do jaskiń do zasięgu światła, przez krystaliczną wodę. Odległość można mocno przeciągnąć :)

Na wyjazd zapraszamy również osoby posiadające certyfikat jaskiniowy. W niewielkiej grupie moglibyśmy nurkować jaskiniowo i eksplorować ekscytujące zakątki.

Wycieczkę zaczynamy od przelotu z Polski do Cancun w Meksyku, następnie czeka nas przejazd busem do Playa del Carmen. Odległość nie jest zbyt długa - około 40min.
Wycieczkę zaczynamy od odpoczynku i aklimatyzacji w nowym miejscu. Aby proces adaptacji upłynął nam przyjemnie i ciekawie wybraliśmy przyjemny hotel w centrum Playa del Carmen. To bardzo ciekawy, nowy obiekt usytuowany w centrum tuż obok 5th Avenue gdzie. Piąta aleja znana jest z rozrywek, barów i plaży. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Ulica, przy której mieszkamy porównywana jest do Krupówek lub Monte Cassino w Sopocie :) Od wczesnych godzin po późne wieczory ulica tętni życiem na 100% !!


Playa del Carmen jest również idealnym miejscem wypadowym na wycieczki i nurkowanie w Morzu Karaibskim.
Wcześnie rano wybierzemy się łodzią do parku narodowego Cozumel na dwa nurkowania.
Cozumel to jedno z ciekawszych miejsc Morza Karaibskiego. Jest ściśle pilnowane i monitorowane, przez co żyjące tam np. langusty osiągają olbrzymie wielkości. Rafy Cozumel są nieregularnych kształtów, przez co nurkowania tam nie są nudne. Dużo tam wąwozów, małych jaskiń i ciekawej kolorowej rafy. Z Cozumel wrócimy około godzin popołudniowych mając jeszcze troszkę czasu na spacerowanie piątą aleją. Na dzień, w którym przygotowywaliśmy tą ofertę kalendarz Cirque Du Soleil nie pokazywał grafiku na kwiecień/maj niemniej jednak będziemy Was zachęcać aby skorzystać i jeden z wolnych wieczorów zaplanować na niesamowity spektakl. Przegadamy to :)
Kolejnego dnia dla chętnych chcemy wybrać się do parku  Xcaret lub Xel-Ha. To bardzo rozległe parki z licznymi atrakcjami dla dorosłych. Świetne plaże, restauracje oraz miejsca rozrywki w plenerze.
Następny dzień to przeprowadzka z Playa del Carmen do Tulum znanego z przepięknych plaż i jaskiń. Transfer chcemy zorganizować nieco na około odwiedzając znany na Świecie kompleks świątyń Chichen itza. 

Chichen itza jest znana wszystkim turystom interesującym się Jukatanem i kulturą Meksyku. Świątynia Chichenitza widnieje prawie na każdej okładce przewodnika po Meksyku i nie sposób ją ominąć! Miejsce jest bajeczne ze względów kulturowych i historycznych. W drodze powrotnej zatrzymamy się na moment w cenocie "Ik Kil" - jednej w większych na Jukatanie. W cenocie często organizowane są zawody skoków do wody z dużej wysokości. Istnieje tam możliwość kąpieli. W kompleksie jaskini jemy lunch i kierujemy się do ostatniego przystanku w mieście Valadolid. Następnego dnia zasłużony odpoczynek - plaża, istnieje też opcja wycieczki do dżungli i rytuału majańskiego.
Po części zwiedzania Chichen Itza kierujemy się do Tulum.

Tulum jest inne niż Playa del Carmen. Klimat jest bardziej chilloutowy, spokojny, a do tego z obłędnymi plażami. Nie będziemy narzekać tam na hałas i tłumy ludzi. Jest to idealne miejsce na relaks. 
Pobyt w Tulum zaczniemy od zwiedzania jednej z większych świątyń Majów. Dobrze zachowane budowle Tulum wznoszą się w pięknej okolicy. Ciemnoszare, stare mury stoją przy otoczonej palmami plaży, oblewanej turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. Nawet w pochmurne sztormowe dni widok majestatycznych ruin na szczycie urwiska pozostawia niezatarte wspomnienie.
Oddając się błogiej atmosferze okolicy możemy spędzić w okolicy ruin więcej czasu :) Zakładam powrót dość późno.
W Tulum będziemy zakwaterowani w hotelu w centrum miasta.  Jego dużym plusem jest super lokalizacja, bardzo smaczne śniadanie i czyste przestronne pokoje.Powodem dla którego wybraliśmy Tulum jako II etap naszej wycieczki jest jego doskonała baza na planowane nurkowania jaskiniowe.
Tulum to miejsce, z którego jest najbliżej do większości bardziej znanych jaskiń Jukatanu. Do najbliższego nurkowiska mamy zaledwie 5 - 10 min drogi autem od naszego hotelu.
Codziennie rano, przez 4 dni z rzędu, zaraz po śniadaniu będziemy wyjeżdżać na dwa nurkowania. Powrót w zależności od spędzonego czasu planujemy na godz 16:00.
Po ustaleniu procedur nurkowych, dzieląc się na grupy po 4 osoby na jednego przewodnika zanurkujemy w najciekawszych Cavernach Jukatanu. Krystalicznie czysta woda i bardzo bogate nacieki skalne mogą nie jedną osobę wprowadzić w osłupienie.
Nurkowania w Cavernach jaskiń Jukatanu są dość proste. Nie ma w nich prądu i dużej głębokości. Zazwyczaj będziemy nurkować do 10 - 15m max. Oczywiście istnieją też caverny duże głębsze np. 30m, ale ewentualną możliwość tego typu nurkowań rozważymy na miejscu. Nasze nurkowania będą bardzo uporządkowane. Rozłożona lina w jaskini wskazująca wyjście i system nurkowania jeden za drugim sprawia, że będziemy dość zwartą grupą.
Jedynym kłopotem z jakim można się spotkać nurkując pod stropem jest brak możliwości wynurzenia w górę. ALE! wystarczy się dobrze rozejrzeć aby wyjście znaleźć. Nurkowania jakie będziemy realizować zaadresowane są do osób początkujących. Zawsze z chwilą pobytu pod wodą będziemy widzieć światło, czasem przed nami czasem za nami, ale zawsze będziemy mieli możliwość  wyjścia w zasięgu wzroku.
Popołudnia w Tulum chcemy spędzać dość aktywnie, jeśli oczywiście wyrazicie na to chęć. Zaraz po nurkowaniu i lunchu chcemy wypożyczonymi rowerami jeździć na pobliską plaże. Okolica plaż jest przepiękna. Mnóstwo tam knajp i miejsc do spędzenia długich wieczorów. 

Podczas pobytu w Tulum planujemy 8 nurkowań, dwa dziennie. Aby przybliżyć wam to, co będziemy oglądać pod wodą przesyłam jeden z filmów jaki można znaleźć z internecie. Kliknij FILM

Kolejny dzień to dzień suszenia sprzętu i wycieczki do kompleksu Coba, zwiedzanie miasta Tulum i ostatnie zakupy. 
Poniżej znajdziesz dokładny opis dzień po dniu naszej wycieczki...


Plan wyjazdu w skrócie:

15 luty - Wylot z Polski, wieczorne lądowanie w Meksyku
                     Transfer i zakwaterowanie w Playa del Carmen
16 luty - odpoczynek, plażowanie, zwiedzanie okolicy Playa Del Carmen
17 luty - dwa nurkowania w parku narodowym Cozumel z łodzi, wieczorna wycieczka do Cirque Du Soleil (opcja)
18 luty - opcjonalna całodzienna wycieczka do parku rozrywki Xcaret lub Xel-Ha.
19 luty - wycieczka do Chichenitza przejazd do Tulum, zakwaterowanie
20 luty - Dos Ojos 2 nurkowania
21 luty - Tajmaha i Ponderosa 2 nurkowania
22 luty - Pit i Nicte Ha 2 nurkowania
23 luty - Angelita i Dreamgate 2 nurkowania
24 luty - wycieczka do kompleksu świątyń Coba, Tulum.
25 luty - odpoczynek
26 luty - popołudniowy lot do Polski
27 luty - lądowanie w Polsce

koszt:
2'705 USD - cena za osobą nurkującą zakwaterowaną w pokoju dwu osobowym
2'060 USD - cena za osobę nie nurkującą z transferami, zakwaterowaniem i śniadaniami
3'339 USD - cena za osobą nurkującą zakwaterowaną w pokoju jedno osobowym

około 4'500 PLN - przelot na trasie Polska-Cancun-Polska (aktualizacja na 22.04.2024)

W cenie:

 • Przeloty na pełnej trasie wyjazdu
 • Prywatne transfery na trasie wyjazdu. 
 • Zakwaterowania zgodnie z opisem powyżej. Tulum, Play del Carmen
 • Wyżywienie śniadanie w playa, W Tulum bez wyżywienia
 • Nurkowania, 8 w jaskiniach, 2 nurkowania na Cozulem z Playa dela Carmen
 • Podatki nurkowe, wejścia do jaskiń
 • Przewodnik (jeden na 4 osoby max)
 • Butla, ołów
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • składkę na fundusz TFG i TFP

Zachęcamy do skorzystania z opcji ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Ubezpieczenie organizujemy przez firmę Allianz w cenie 5% wartości wyjazdu.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu oferowanym przez Allianz.
Kliknij i pobierz:
OWU Globtroter
CERTYFIKAT ochrony COVID-19 do OWU Globtroter
Karta Produktu Globtroter

UWAGA ! Ubezpieczenie można zawierać przy pierwszej wpłacie i podpisaniu umowy.

 • ubezpieczenia nurkowego
 • wyżywienia oprócz śniadania w Playa del Carmen
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego oprócz butli i ołowiu
 • wycieczki do Chichenitza około 150 USD
 • wycieczki do Xelha lub Xcaret około 100 USD
 • wycieczki do Coba 
 • wydatków własnych
 • napiwków
2024-05-31 00:00 Więcej

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat