Szkolenie z Nawigacji Podwodnej

Diamond Center

Jeśli kiedykolwiek zadawałeś sobie pytanie: „W jaki sposób mojemu instruktorowi udaje się wrócić do brzegu lub odnaleźć łódź nurkową, nie widząc jej spod wody?” – to szkolenie jest właśnie dla Ciebie! Nawigacja podwodna to nie tylko przyglądanie się ustawionemu azymutowi na kompasie. Poruszanie się pod wodą jest dużo trudniejsze niż na powierzchni, dlatego warto zapoznać się ze sprawdzonymi i skutecznymi metodami nawigacji.

Na kursie nawigacji podwodnej nauczysz się, w jaki sposób można wykorzystać umiejętność nawigacji naturalnej oraz obsługi kompasu. Dowiesz się również, jak oceniać odległość, stosować w praktyce różne schematy/modele poszukiwań, odnaleźć drogę do wyznaczonych punktów oraz powrócić do punktu wejścia do wody w każdym momencie nurkowania.

Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej. Na początku czeka Cię nawigacja “na sucho” z kompasem w ręku po… trawniku nad jeziorem :) Ponadto poznasz różne rodzaje kompasów oraz źródła, które mogą zakłócić ich pracę. Dowiesz się również, jak prawidłowo używać kompasu pod wodą. Po kilku ćwiczeniach wejdziesz pod wodę, pływając w kwadracie, trójkącie oraz wykonując kilka dodatkowych ćwiczeń. Po wyjściu z wody czekają Cię kolejne zagadnienia teoretyczne, a tuż po nich przygotowanie do ćwiczeń nawigacji nurkowej. Celem szkolenia jest usamodzielnienie nurka podczas podejmowania decyzji o kierunku nurkowania i powrotu do łodzi lub brzegu. 

Zanim samodzielnie zdecydujesz się na podwodną wycieczkę, przyjdź na szkolenie z nawigacji podwodnej. Pokażemy Ci kilka metod, dzięki którym bezpiecznie wrócisz do miejsca, z którego zaczynałeś. Poza umiejętnością obsługi kompasu istnieje jeszcze wiele technik nawigacji naturalnej, o której sporo mówimy podczas szkolenia. Zapraszamy!

Kurs nurkowy trwa cały dzień z dwoma nurkowaniami i zajęciami w sali wykładowej. Po pozytywnym ukończeniu szkolenia kursant otrzymuje dyplom i licencję na nurkowanie nawigacyjne.

Wymagania:

  • wiek: minimum 12 lat
  • podstawowe uprawnienia nurkowe
  • jedno zdjęcie

Cena zawiera:

  • obsługę instruktorską
  • sprzęt nurkowy z kompasem
  • dwa nurkowania
  • podręcznik
  • certyfikat

Terminy i plan szkoleń znajdziesz w menu głównym KALENDARZ pod hasłem NAWIGACJA. Jeśli proponowana data pokrywa się z Twoimi planami – napisz do nas! Postaramy się dostosować termin to Twojego grafiku. KONTAKT

Zdobywając certyfikat NAWIGACJA i zapisując nurkowania w logbooku, możesz podwyższyć swoje uprawnienia do poziomu: Speciality Diver, Advanced Open Water Diver (AOWD) lub Master Diver.
Więcej dowiesz się w dziale CERTYFIKAT UZNANIOWY

Zapisz się na szkolenie

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat