Podstawowe szkolenie nurkowe Open Water Diver

Diamond Center

Kurs nurkowania dla początkujących Open Water Diver jest pierwszym stopniem w edukacji nurka. Na szkoleniu OWD nauczysz się procedur bezpiecznego nurkowania i poznasz podstawowe zasady poruszania się pod wodą do głębokości 18 metrów.

Podstawowy kurs OWD jest bazą, po której będziesz mógł dalej rozwijać swoje umiejętności w późniejszym czasie, np. o szkolenia nurkowania głębokiego, nawigacyjne, wrakowe lub inne. Jasny i zrozumiały program szkolenia pomoże Ci szybko przyswoić wymaganą wiedzę, a nasi instruktorzy z chęcią odpowiedzą na każde Twoje pytanie.


Zacznij swoją przygodę z nurkowaniem już dziś!

Trójmiejskie Centrum Nurkowe Tryton prowadzi szkolenia we wszystkich renomowanych organizacjach nurkowych takich jak: SSI, PADI, CMAS lub IANTD. To do Ciebie należy decyzja, jakiej organizacji certyfikat otrzymasz na koniec kursu nurkowania dla początkujących.

Aby rozpocząć przygodę z nurkowaniem, konieczne są nie tylko szczere chęci, ale i dobre zdrowie. Kliknij i ściągnij informacje dotyczące zdrowia nurka, a w razie pytań – napisz do nas! Chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości. Skontaktuj się z nami

Przed kursem zerknij na link Plik Do Pobrania i zapoznaj się z wymogami dotyczącymi zdrowia.

Aby nauka była skuteczna, a schodzenie pod wodę bezpieczne, trzeba jak najczęściej powtarzać nabyte umiejętności. Dlatego prowadzone przez nas kursy OWD posiadają większą ilość nurkowań od szkoleń oferowanych przez inne centra nurkowe w Trójmieście! Zamiast 4 nurkowań z instruktorem zrobisz 5 w tej samej cenie, przy jednoczesnych dłuższych zajęciach basenowych! Wszystko po to, aby nasi Kursanci po uzyskaniu licencji byli bezpiecznymi nurkami i bez problemu poruszali się w podwodnym świecie.

Kolejną rzeczą, która nas wyróżnia, jest ubezpieczenie. Jako jedyni na Wybrzeżu podczas szkolenia ubezpieczamy naszych Kursantów na 50 000 euro. Polisa wykupywana jest w Dive Assure – jednej z większych firm ubezpieczeniowych zajmujących się nurkowaniem.

Kurs OWD składa się z trzech głównych części: teorii, zajęć na basenie i na wodach otwartych. Szkolenia odbywają się w opcji weekendowej indywidualnej lub grupowej (max. do 6 osób). Istnieje również możliwość podziału szkolenia na dwie części (dzięki temu możesz zaliczyć szkolenie na wodach otwartych podczas wakacji w ciepłych krajach!).

Więcej informacji na temat wersji prowadzonych kursów OWD znajdziesz w tutaj Kliknij...

Aby dobrze przygotować się do szkolenia OWD, skorzystaj z mobilnego podręcznika. Ściągniesz go za darmo! Multimedialny podręcznik dostępny jest na urządzenia przenośne i komputery stacjonarne. Więcej na jego temat dowiesz się tutaj Podręcznik OWD za free.

Część basenową prowadzimy najczęściej na basenie Pływalnie Gdańsk Chełm lub Hotelu Mercure w Gdyni. Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość przeszkolenia na innym basenie w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Starogardzie Gdańskim lub Tczewie.

Zajęcia na wodach otwartych prowadzimy w Chmielnie nad jeziorem Kłodno. Jest to idealne miejsce do nauki nurkowania dla początkujących! Wszystkie elementy podwodne platformy do ćwiczeń połączone są linką, tak aby nikt nie miał problemów z nawigacją! Większość ćwiczeń prowadzimy na maksymalnie 6 metrach głębokości. Na nieco głębsze nurkowania wypływamy przygotowaną specjalnie do tego celu łodzią nurkową. Więcej informacji o naszej bazie znajdziesz w dziale BAZA NURKOWA.

Terminy i plan szkoleń znajdziesz w menu głównym KALENDARZ pod hasłem OWD. Możesz też skorzystać z opcji rejestracji poniżej. Jeśli proponowana data pokrywa się z Twoimi planami – napisz do nas! Postaramy się dostosować termin do Twojego grafiku lub zaproponujemy zajęcia indywidualne. KONTAKT

Wymagania:

 • skończone minimum 10 lat (górna granica wieku nie istnieje)
 • podstawowe umiejętności pływackie (Czy przepłyniesz około 6 basenów dowolną techniką w dowolnym czasie?)
 • brak przeciwwskazań zdrowotnych do nurkowania. Sprawdź formularz Kliknij...
 • 1 zdjęcie legitymacyjne
 • podstawowy sprzęt pływacki, maska, fajka, płetwy (sprzęt można kupić u nas w CN Tryton). Sprzęt należy kupić parę dni przed zajęciami.
 • 2'300 zł – możliwa płatność w ratach. Całość powinna być wpłacona do końca trwania kursu.

Na szkolenie należy zapisać się przez KALENDARZ nurkowy widoczny w głównym menu. Szukaj haseł OWD.

Cena zawiera:

 • kompletny sprzęt nurkowy na czas trwania szkolenia (oprócz maski, fajki, płetw)
 • zajęcia teoretyczne
 • zajęcia basenowe
 • zajęcia nad jeziorem
 • dostęp do multimedialnej książki kursu OWD
 • dostęp do multimedialnej wersji Logbooka na tablet lub smartfon.
 • certyfikat nurkowy na tablet lub smartfon
 • ubezpieczenie nurkowe na 50 000 euro
 • obsługę zajęć przez doświadczonego instruktora.

Cena nie zawiera:

 • zakwaterowania i wyżywienia w Chmielnie (www.krefta.pl). Odległość od Trójmiasta to zaledwie 45 km.
 • transportu na basen i nad jezioro (W razie problemów z dotarciem prosimy o taką informację. Zawsze jeździmy spod Trytona, a więc śmiało możesz się z nami zabrać :))
 • wersji papierowej książki – na kursie otrzymasz dostęp do multimedialnej książki na komputer stacjonarny, tablet lub smartfon. Wersję papierową możesz kupić u nas w cenie 50 zł.
 • certyfikatu nurkowego w wersji plastikowej – możesz kupić go u nas za 30 zł.
Po otrzymaniu potwierdzenia udziału w kursie i wpłacie zaliczki w wysokości 300 zł otrzymasz dostęp do multimedialnej książki kursu OWD. Dzięki niej lepiej przygotujesz się do szkolenia i swoich przyszłych nurkowań.

Co dalej?

Po uzyskaniu podstawowego stopnia płetwonurka OWD możesz doskonalić swoje umiejętności poprzez szkolenia specjalistyczne takie jak nurkowanie głębokie, wrakowe, nawigacyjne lub inne. Kurs OWD to dopiero początek Twojej przygody z nurkowaniem.

 

Więcej o szkoleniach nurkowych, dzięki którym udoskonalisz swoje umiejętności, przeczytasz w dziale SPECJALIZACJE

PRZEJDŹ DO SPECJALIZACJI

Zapisz się na szkolenie

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat