Baza Nurkowa w CHMIELNIE

Od 2000 roku posiadamy własną bazę nurkową nad Jeziorem Kłodno w Ośrodku Wypoczynkowym Krefta w Chmielnie. W każdej wolnej chwili możesz do nas przyjechać i zanurkować, opłata to jedyne 5zł które przeznaczone jest na utrzymanie toru podwodnego.

Lokalizacja bazy nurkowej Tryton

Jezioro Kłodno w Ośrodku Wypoczynkowym KREFTA, Chmielno

Zasady wejścia na teren ośrodka i nurkowania

Opłaty nurkowanie w jeziorze Kłodno nie są wygórowane.
To zaledwie 5 PLN za dzień nurkowy. Całkowity koszt przeznaczany jest na utrzymanie elementów podwodnych i opłaty urzędowe. Uprzejmie prosimy o przestrzeganie opłat bez względu z jakiego brzegu wchodzisz do wody lub w jakim dniu tygodnia nurkujesz. Opłatę można uiścić do znajdujące się na kracie Bazy Nurkowej skarbonki. Wejście do bazy od strony jeziora znajduje się na przeciwko środkowego pomostu. Między pomostem ośrodka Bachus a dużym pomostem ośrodka Krefta. Osoby nurkujące z ośrodka Bachus i Krefta obejmuje ta sama zasada 5PLN za dzień nurkowy płatne do skarbonki Bazy nurkowej. Mimo że, nie zawsze jesteśmy nad jeziorem liczymy na Waszą uczciwość i zaangażowanie w wspieraniu i budowie wyjątkowego miejsca nurkowego w naszym województwie.
Wjazd na teren Ośrodka Krefta lub Bachus to 20 PLN. W okresie lipiec-Sierpień opłata za wjazd na parking pobierana jest w recepcji Ośrodka. (Recepcja otwarta jest od godziny 09:00). W pozostałe dni przy szlabanie wjazdu na teren bazy nurkowej uruchomiona jest wrzutka na monety. podniesienie szlabanu to kwota 10PLN.
Automat przyjmuje bilon od 1 do 5 PLN.

1

Jak najbliżej dojechać autem do miejsca nurkowego ?

Aby dostać się nad jezioro Kłodno skorzystaj z mapy umieszczonej powyżej. Będąc na miejscu najbliżej do wody dojedziesz przez ośrodek Krefta lub Bachus. Nasza baza nurkowa znajduje się w Ośrodku Krefta. Znajdziesz tu szerokie ławki nurkowe, możliwość naładowania butli i wypożyczenia sprzętu. Aby dostać się blisko wody w pierwszej kolejności pójdź do recepcji z prośbą o kluczyk do bramy. Wjazd na teren ośrodka, zapłać w recepcji 10 PLN od auta, osoby zakwaterowane w ośrodku nie ponoszą dodatkowych opłat. Osoba w recepcji wytłumaczy Ci najkrótszą drogę dojazdu do nas. www.krefta.pl Poza sezonem zawsze potwierdzaj telefonicznie czy danego dnia ośrodek będzie czynny ! Jeśli napotkasz kłopoty z wjazdem skorzystaj z możliwości jakie daje ośrodek Bachus.

Korzystając dosłownie z ośrodka obok będziesz miał równie blisko do wody. Jeśli napotkasz kłopoty z wjazdem zadzwoń do właściciela +48 606 677 966 - www.kaszuby-domki.pl Poza sezonem zawsze potwierdzaj telefonicznie czy danego dnia ośrodek będzie czynny !

O możliwość wypożyczenia sprzętu lub ładowania butli dzwoń do nas +48 507110876 lub +48507110875

2

Dni i godziny otwarcia bazy nurkowej.

Ośrodki Krefta i Bachus zazwyczaj są otwarte cały sezon i tym samym dostęp do jeziora nie powinien być ograniczony. Jedynie kłopoty można napotkać poza sezonem wczasowym oraz zima. Planując godzinę przyjazdu planuj ją nie wcześniej niż 9:00 rano. Godzina zamknięcia często bywa bardzo elastyczna :) Możliwość wypożyczenia sprzętu i ładowania butli możliwe jest w weekendy i dni świąteczne. Zadzwoń do nas i potwierdź przed wyjazdem naszą obecność. Dzwoń pod +48507110876 lub +48507110875. 

3

Grupy zorganizowane i kursy

Grupy zorganizowane i Instruktorzy przyjeżdżający z kursantami nad jezioro są również mile widziani. Na terenie bazy nurkowej i ośrodka znajduje się kilka salek wykładowych oraz miejsc, w których można przeprowadzić szkolenie teoretyczne lub odprawę przed nurkowaniem. Do dyspozycje jest grill oraz palenisko pod zadaszeniem. Skontaktuj się z nami !

Podwodny Plan nurkowy

Tor podwodny nad jeziorem Kłodno powstał w 2000 roku. Co jakiś czas dodajemy w wyznaczonym kwadracie nowe konstrukcje. Wszystko po to, aby uatrakcyjnić nurkowanie w jeziorze Kłodno. Całość toru znajduje się na głębokości nie przekraczającej 6-7m. Każdy element połączony jest z kolejnym grubą liną a znajdujące się na platformach mapki kierunkowe nie pozwolą się wam zgubić.

Podwodny tor

Od dłuższego czasu zaobserwowaliśmy że konstrukcje jakie zatapiamy przyciągają duże ilości ryb w rejon toru. Dzięki naszym zabiegom rejon toru staje się coraz bardziej atrakcyjny dla nurków oraz łowiących nad nim wędkarzy :)

Do tej pory udało się nam zatopić około 6 platform służącym do prowadzenia szkoleń, keson o średnicy 5m, autobus, korytarz z palet euro przypominający tunel. Tunele ze względu na bezpieczeństwo otwierają się co każde 2 metry odległości. Pomysłów nie ma końca !! Co ważne !! Elementów podwodnych będzie dużo więcej :) Na nurkowania głębsze wypływamy specjalnie do tego celu przygotowaną łodzią nurkową przygotowaną w szerokie siedziska oraz drabinę nurkową. Na głębszej części zatopiliśmy platformę na 18 i 30m głębokości.

Sprawdź mapę i przekonaj się co dla ciebie przygotowaliśmy.

Pokaż pełną mapkę

Zakwaterowanie i wyżywienie

Ośrodek Krefta

Ośrodek w bezpośrednim sąsiedztwie bazy nurkowej. Kliknij i przeczytaj więcej...

Więcej

Ośrodek Bachus

Ośrodek blisko bazy nurkowej. Kliknij i przeczytaj więcej...

Więcej

Dom na Tamowej

Dom położony około 300m od bazy nurkowej na wzgórzu, bez dostępu do jeziora. Kliknij...

Więcej

Tamowa

Camping i domki z dostępem do Jeziora Kłodno, około 150m od bazy nurkowej. kliknij...

Więcej

Słoneczne Wzgórze

Polecana lokalizacja w centrum miasta Chmielnio. Około 2,5km od bazy Nurkowej Kliknij...

Więcej

Szkolenia nurkowe

Kaszubska Baza Nurkowa Tryton jest miejscem w który prowadzone są prawnie wszystkie szkolenia nurkowe rekreacyjne i zaawansowane.

Na terenie Ośrodka Krefta znajduje się wiele sal wykładowych w których prowadzone są szkolenia nurkowe. Wygodne szerokie ławy ułatwiają zdejmowanie i zakładanie sprzętu nurkowego. Odległość do przejścia do jeziora to zaledwie 20m co nawet w przypadku ciężkiego zestawu nurkowego nie powinno być kłopotem. Większość elementów podwodnych znajduje się na płytkiej 6-7m głębokości. Na głębsze nurkowania wybieramy się łodzią wyposażoną w wygodne siedziska oraz drabinę nurkową. Na środku jeziora zatopiliśmy dwie platformy. Znajdują się na głębokości 18m i 30m do głębszych nurkować. Całość połączona jest linkami poręczowymi. Ucząc się nurkowania w naszej bazie nurkowej nurkowanie będzie dla Ciebie przyjemne i efektywne. Kliknij poniższy linki zapoznaj się z oferowanymi przez nasz szkoleniami nurkowymi.
Dobrej zabawy !
 

SZKOLENIA

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Obiecujemy, że nie wysyłamy spamu

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat