Basic Freediving

Diamond Center

Czy marzyłeś kiedykolwiek o pływaniu jak delfin bądź zastanawiałeś się, jakie wrażenia towarzyszą szybowaniu w oceanie ze wstrzymanym oddechem? Jeśli tak, to powinieneś dowiedzieć się więcej o SSI i programach SSI Freediving – The Ultimate Freediving Experience!

Freediving to nurkowanie ze wstrzymanym oddechem, bez użycia akwalungu. Wystarczą tylko maska, fajka i płetwy, by dać się ponieść podwodnej przygodzie!

Freediving to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się sportów wodnych. Dlaczego? Swobodne nurkowanie bez ciężkiego sprzętu to ekscytujące doświadczenie, a w dodatku łatwiejsze, niż myślisz! 

SSI Freediving Basic to podstawowy kurs freedivingu. Który odbywa się w basenie i na wodach otwartych. Podczas zajęć zapoznasz się z podstawami fizyki i fizjologii nurkowania na bezdechu oraz prawidłowymi technikami, dzięki którym przeprowadzisz samodzielny i bezpieczny trening na basenie i wodach otwartych do 5 metrów głębokości. 

Ponadto dowiesz się, jak wybierać i używać sprzęt do freedivingu i z jakich dodatkowych urządzeń można korzystać podczas nurkowania ze wstrzymanym oddechem. Ważną częścią kursu są podstawy ratownictwa i pierwszej pomocy. 

Kurs składa się z: 

  • zajęć teoretycznych w klubie (historia SSI Freedivingu, fizjologia i fizyka freedivingu, planowanie i organizacja nurkowania na bezdechu, bezpieczeństwo we freedivingu)
  • zajęć praktycznych w klubie (rozciąganie, relaksacja i rozgrzewka)
  • zajęć praktycznych w basenie (technika nurkowania i pływania, ratowanie i pomoc przy BO i LMC, zajęcia w statyce (STA) i dynamice (DYN))
  • zajęć praktycznych na wodach otwartych (technika nurkowania i pływania, ratowanie i pomoc przy BO i LMC, zajęcia w dynamice (CWT)) do głębokości 5 metrów

Wymagania: 

  • wiek minimalny: 10 lat
  • umiejętność pływania
  • sprzęt: maska, fajka, płetwy
  • 1 zdjęcie

Zaliczenie kursu:  

Osoby z licencją Basic Freediving mogą nurkować samodzielnie wraz z równorzędnie lub lepiej wyszkolonym partnerem, w środowisku i do głębokości równorzędnej z warunkami szkolenia. Jeśli chcesz poszerzyć swoje kompetencje, możesz kontynuować szkolenie z freedivingu na poziomach 1, 2, lub 3.

Zapisz się na szkolenie

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat