KURSY NURKOWE

Diamond Center

Oprócz kursów podstawowych w naszej ofercie znajdziesz wiele specjalizacji nurkowych dla mniej i bardziej zaawansowanych uczestników. Dzięki nim otworzysz sobie drogę do nowych przygód, zwiększając jednocześnie własne bezpieczeństwo i radość czerpaną z nurkowania.

Uczestnicząc w odpowiedniej liczbie specjalizacji i często nurkując, możesz podwyższyć swoje uprawnienia do poziomu Speciality Diver, Advanced Open Water Diver lub Master Diver. Szczegóły znajdziesz w dziale Certyfikaty Uznaniowe

Poniżej znajdują się opisy poszczególnych kursów specjalizacyjnych. Kliknij na wybrane zdjęcie i dowiedz się więcej na temat danego szkolenia nurkowego. Terminy wszystkich kursów i wyjazdów znajdziesz w dziale Kalendarz.

Jeśli nie wiesz jaki kurs wybrać, zobacz pomoc w wyborze kursu.

SSI

Rozwiń opisy

Perfect Buoyancy

SSI Doskonała pływalność kurs nurkowania SSI

Pływalność to fundament nurkowania. Dobry nurek to ten, który bez problemu może zatrzymać się pod wodą i pozostać nieruchomo na dłuższą chwilę w dowolnym momencie i głębokości. Zdajemy sobie sprawę, że pływalność i techniki poruszania się pod wodą wymagają szlifu u większości kursantów. Warto zatem poświęcić 2 dni na doskonalenie tych umiejętności na basenie lub w jeziorze.

Więcej

Night Limited Visibility

SSI Nurkowanie nocne i przy ograniczonej widoczności

Nocne nurkowanie to nowe doświadczenie dla nurka. Podczas naszego szkolenia nurkowego odkryjesz podwodny świat z zupełnie innej perspektywy. Nurkowanie nocne nie jest trudne, niemniej jednak warto wcześniej poznać techniki komunikacji światłem oraz procedury, które pozwolą na bezpieczne nurkowanie przy ograniczonej widoczności.

Więcej

Navigation

SSI Nawigacja kurs nurkowania SSI

Jeśli kiedykolwiek zadawałeś sobie pytanie: „W jaki sposób mojemu instruktorowi udaje się wrócić do brzegu lub odnaleźć łódź nurkową, nie widząc jej spod wody?” – to szkolenie jest właśnie dla Ciebie! Nawigacja podwodna to nie tylko przyglądanie się ustawionemu azymutowi na kompasie. Poruszanie się pod wodą jest dużo trudniejsze niż na powierzchni, dlatego warto zapoznać się ze sprawdzonymi i skutecznymi metodami nawigacji.

Więcej

Equipment techniques

SSI Wiedza o sprzęcie kurs nurkowania SSI

Twój sprzęt jest jak Twój partner nurkowy – jeśli odpowiednio o niego zadbasz, będziesz mógł na nim polegać w każdej podwodnej sytuacji. Na szkoleniu z naprawy sprzętu nurkowego dowiesz się, jak działają poszczególne urządzenia i jak poradzić sobie z drobnymi usterkami, które mogą dopaść Cię tuż przed, jak i podczas nurkowania.

Więcej

Enriched air nitrox

SSI Nitrox diver kurs nurkowania SSI

Kurs SSI Nurek Nitroksowy zaznajomi Cię z procedurami i korzyściami wynikającymi z używania nitroksu podczas nurkowań rekreacyjnych. W trakcie szkolenia poznasz podstawowe zasady dotyczące używania mieszanin o zawartości tlenu od 22% do 40%, by bezpiecznie korzystać z nich w czasie nurkowań rekreacyjnych.

Więcej

Deep diving

SSI Nurkowanie Głębokie kurs nurkowania SSI

Głębokość przyciąga wielu nurków, dlatego nawet krótko po szkoleniu podstawowym każdego korci, aby zanurzyć się trochę głębiej :) Chociaż do głębokości 18 metrów można odwiedzić wiele interesujących miejsc, jeszcze więcej można zobaczyć, nurkując na 40 metrów! Uprawnienia Deep Diver są niezbędne podczas większości organizowanych przez nas wyjazdów nurkowych, dlatego już dziś warto zapisać się na szkolenie i powiększyć zakres swoich możliwości!

Więcej

STRESS & RESCUE

SSI Stres i ratownictwo kurs nurkowania SSI

Bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego szkolenie ratownicze polecamy wszystkim nurkom, bez względu na poziom zaawansowania. Podczas szkolenia dowiesz się, jak zapobiec wypadkom nurkowym i co zrobić, gdy zdarzy się taka sytuacja. Kurs składa się z czterech działów, a każdy z nich kończy się uzyskaniem certyfikatu.

Więcej

Wreck diving

SSI Nurkowanie na Wrakach kurs nurkowania SSI

Zatoka Gdańska i Morze Bałtyckie to idealne miejsca na nurkowanie wrakowe. Większość wraków zalega głęboko, ale spora ich część jest w zasięgu ręki. Nurkowanie wrakowe wymaga użycia specjalnego sprzęt, jakim jest boja deco lub kołowrotek. Powiększ wachlarz akwenów, jakie możesz eksplorować i zobacz, co się kryje w podwodnych głębinach!

Więcej

Dry suit diving

SSI Suchy Skafander kurs nurkowania SSI

Suchy skafander to idealne rozwiązanie dla nurków, którzy chcą przedłużyć sezon nurkowy! Skafander suchy jest obecnie równie powszechnie używany jak skafander mokry i nie służy on jedynie do nurkowania w zimnych wodach. Nurkowie cenią sobie jego zalety, ponieważ są odizolowani od wody, a ich mobilność nurkowania zdecydowanie wzrasta.

Więcej

TwinSet

Warsztaty nurkowania w zestawie dwubutlowym zaadresowane są do osób, które przed szkoleniem technicznym chcą poznać zasady funkcjonowania oraz procedury nurkowe z dwiema butlami na plecach TwinSet. Warsztaty poświęcone są prawidłowemu wyważeniu, rozmieszczeniu ołowiu oraz podstawowym ćwiczeniom nurkowania w konfiguracji technicznej.

Więcej

Ice diving

SSI Nurkowanie Podlodowe kurs nurkowania SSI

W okresie zimowym dostęp do wody jest mocno ograniczony. Większość jezior pokryta jest grubym lodem, dlatego nurkowanie bez odpowiedniego przeszkolenia może być bardzo niebezpieczne! Na kursie nurkowania podlodowego poznasz procedury asekuracji z wykorzystaniem liny oraz śrub podlodowych. Nie wchodź pod lód bez odpowiedniego przeszkolenia!

Więcej

Science of diving

SSI: Science of Diving kurs nurkowania SSI

Program SCIENCE OF DIVING został stworzony dla osób, które chcę dowiedzieć się dużo więcej na temat zjawisk zachodzących pod ciśnieniem wody. Podczas szkolenia zgłębisz informacje dotyczące fizjopatologii nurkowania, poznasz modele dekompresyjne i dowiesz się, jak działa na nasz organizm każdy z gazów nurkowych.

Więcej

SEARCH AND RECOVERY

SSI: Poszukiwanie i wydobywanie kurs nurkowania SSI

Jeśli kiedykolwiek spadło Ci coś do wody, a poszukiwania nie przyniosły efektu... – to jesteś w dobrym miejscu! Podczas kursu Poszukiwanie i Wydobywanie nauczysz się, jak szybko i skutecznie odnaleźć dany obiekt pod wodą i wyciągnąć go na powierzchnię.

Więcej

DIGITAL UNDERWATER PHOTOGRAPHY

SSI: Podwodna fotografia cyfrowa kurs nurkowania SSI

W czasach gdy nurkowanie było trudne, trudne było także fotografowanie. Obecnie nurkowanie stało się znacznie prostsze, ale fotografowanie tylko bardziej dostępne. Nadal sztuką jest wykonanie dobrego zdjęcia “na suchym lądzie”, a pod wodą to zadanie staje się jeszcze trudniejsze. Jak je sobie ułatwić i przywozić prawdziwe pamiątki z podwodnych wycieczek? Kurs z fotografii podwodnej z pewnością Ci w tym pomoże!

Więcej

OPEN WATER SIDEMOUNT DIVER

SSI: Kurs nurkowania w konfiguracji z bocznymi butlami

Nurkowanie z ciężkimi butlami to duże obciążenie dla Twojego kręgosłupa? Marzysz o swobodzie ruchów pod wodą, ale sprzęt Cię ogranicza? Kurs nurkowania w konfiguracji z bocznymi butlami (sidemount) to strzał w dziesiątkę! Dzięki niemu zwiększysz swoje umiejętności pod, jak i nad wodą, a logistyka sprzętowa przed i po nurkowaniu stanie się o wiele łatwiejsza. Wygoda ponad wszystko!

Więcej

REACT RIGHT

SSI: React Right szkolenia w pierwszej pomocy

Udzielanie pierwszej pomocy to umiejętność, którą powinien posiadać każdy z nas. REACT RIGHT to program szkoleń z pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, opracowany przez SSI. Podczas kursu poznasz zasady udzielania pierwszej pomocy, CPR, AED oraz podawania tlenu w nagłych wypadkach nurkowych. Nauczysz się również prawidłowo oceniać sytuację awaryjną i podejmować odpowiednie działania.

Więcej

Scooter DPV Diving

SSI: Scooter DPV Diving nauka nurkowania na skuterze nurkowym

Nurkowanie z wykorzystaniem skutera nurkowego to nie lada atrakcja dla każdego nurka! Zanim jednak weźmiesz go pod wodę, musisz posiąść kilka istotnych umiejętności takich jak: deponowanie, holowanie w przypadku awarii czy nurkowanie w różnych warunkach. Wszystkiego nauczysz się na naszym kursie nurkowania na skuterze podwodnym!

Więcej

Cavern Diving

SSI Cavern Diving kurs nurkowy SSI

Statystyki pokazują, że do większości wypadków nurkowych dochodzi podczas nurkowania w ograniczonej przestrzeni. Jak się przed nimi chronić? Na naszym szkoleniu poznasz zagrożenia i sposoby zarządzania nurkowaniem z ograniczoną penetracją podczas nurkowań jaskiniowych.

Więcej

Gas Blender

SSI: Gas Blender szkolenie mieszania i przygotowywania gazów nurkowych

Samodzielne napełnianie butli nurkowych to umiejętność, którą powinien posiadać każdy profesjonalny nurek oraz instruktor nurkowania. Jak prawidłowo przygotować mieszaninę oddechową i obsłużyć sprężarkę? Wszystkiego dowiesz się podczas naszego kursu!

Więcej

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat