Warszataty Extended Range - Fundation

Diamond Center

Warsztaty Nurkowania Technicznego w zestawie dwubutlowym zaadresowane są do osób, które przed szkoleniem technicznym chcą poznać zasady funkcjonowania oraz procedury nurkowe z dwiema butlami na plecach "TwinSet". Warsztaty poświęcone są prawidłowemu wyważeniu, rozmieszczeniu ołowiu oraz podstawowym ćwiczeniom nurkowania w konfiguracji technicznej.

Na zajęcia zapraszamy wszystkich nurków, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w dziale nurkowań technicznych. Zajęcia są rekomendowane wszystkim tym, którzy przed szkoleniem Extended Range chcą sprawdzić swoje siły i poznać zasady nurkowania z dwiema butlami na plecach.

Z doświadczenia wiemy, że duża liczba przewodów, gorzej regulowana uprząż oraz inny sposób wyważenia może przy niewłaściwej konfiguracji zniechęcić do dalszej zabawy pod wodą. Nurkowanie w zestawie dwubutlowym nie musi być trudniejsze od tego z jedną butlą na plecach. Korzystając z większej ilości sprzętu musisz jednak poznać zasady, dzięki którym będziesz nim lepiej zarządzać.

Kurs nurka prowadzony jest w oparciu o konfigurację DIR, uznawaną przez wielu fachowców za najlepszy sposób przygotowania sprzętu. Na zajęciach poznasz prawidłową konfigurację oraz sposoby jej wykorzystania. Dużą uwagę poświęcimy również wyważeniu. Ze względu na nieco inny środek ciężkości nurkowie nurkujący z dwiema butlami muszą we właściwy sposób ułożyć balast. Prawidłowe wyważenie i ułożenie ołowiu jest krytyczne do prawidłowej pozycji nurka (Trym) oraz późniejszej nauki poruszania się pod wodą (Frog Kik, Back Kik i inne). Twój instruktor pomoże Ci dobrać ilość oraz miejsce ułożenia ołowiu.

Jednym z kolejnych ćwiczeń jest nauka obsługi zaworów, umiejętność ich zakręcania i odkręcania w kilkunastu możliwościach wycieku. Dostęp do zaworów jest często ograniczony niewłaściwym dopasowaniem sprzętu oraz technik chwytu.

Jeśli podczas dwóch dni trwania warsztatów czas pozwoli nam na dodatkowe ćwiczenia, instruktor zapozna Cię z technikami podania gazu S-Drill oraz pracy na zaworach V-Drill, będących podstawami każdego kolejnego szkolenia w dziale technicznym.

Jeśli nie jesteś gotów na pełne szkolenie Extended Range – zapisz się na warsztaty! Pozwoli Ci to nabrać przekonania do nurkowań z zestawie lub przygotować Cię do nurkowań głębszych.

Zajęcia trwają 2 dni, prowadzone są nad jeziorem Kłodno w Chmielnie lub na basenie (opcja).

Terminy i plan szkoleń znajdziesz w menu głównym KALENDARZ pod hasłem TwinSet. Jeśli proponowana data pokrywa się z Twoimi planami – napisz do nas! Postaramy się dostosować termin do Twojego grafiku. KONTAKT

Wymagania wstępne:

  • minimalny wiek: 18 lat
  • minimum 50 zalogowanych nurkowań
  • certyfikat AOWD lub równoważny
  • swoboda i komfort podczas nurkowania w przedziale 20 metrów
  • badania lekarskie lub poprawnie wypełniony Formularz Medyczny.

Koszty:

  • koszt szkolenia: 550 zł
  • certyfikat (XR Fundation): 120 zł

Cena zawiera:

  • szkolenie
  • wypożyczenie sprzętu
  • ładowanie butli powietrzem

Cena nie zawiera:

Zapisz się na szkolenie

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat