Nurkowanie Egipt - Północne Safari Wrakowe

 • 2019-10-06 00:00-2019-10-13 00:00
 • w ofercie
 • ZAPISZ SIĘ

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Zapraszamy na Północne Safari Wrakowe do Egiptu. Morze Czerwone to nie tylko kolorowe rafy to również rejon w którym zatopionych zostało dużo statków handlowych, pasażerskich i wojennych. Obecnie obrośnięte bardzo bogatą rafą stanowią niebywałe miejsce nurkowe odwiedzane przez wielu nurków.

Morze Czerwone skrywa bardzo dużo statków, okrętów zatopionych podczas złych warunków pogodowych, kolizji i wojny. Są to olbrzymie jednostki które obecnie przykryte dość gęsto rosnącą rafą stanowią idealne miejsce nurkowe dla osób dobrze czujących się na kolorowej rafie oraz tych którzy lubią poruszać się wewnątrz zatopionych kolosów.
Safari Wrakowe obejmuje wszystkie znane i dostępne dla nurków wraki północnej części Morza Czerwonego oraz najciekawsze rafy tego rejonu. Naszym celem są wraki takie jak: Thistlegorm, wraki rafy Abu Nuhas z Giannis D, Carnatic, Chrisoula K, wraki Gubalu  i inne. Ponadto odwiedzimy najciekawsze rafy wysp Gubal, Giftun i Ras Mohamed.
Wyjazd zaadresowany jest do nurków początkujących i zaawansowanych z uprawnieniami deep diver lub AOWD. Podczas rejsu istnieje możliwość podwyższenia swoich uprawnień o szkolenie deep diver, night diver oraz nitrox !! Wystarczy zapytać się o możliwość szkolenia podczas rejestracji miejsc.
Podczas trwania rejsu będziemy robić od 3 do 4 nurkowań z nurkowaniem nocnym włącznie. W zależności od kondycji morza i odległości (rejsów) do poszczególnych miejsc nurkowych podczas tygodniowego rejsu możesz wrócić z doświadczeniem aż 22 nurkowań !! Sporo można się nauczyć :). Safari kończymy w Hurghadzie mając cały dzień na zwiedzanie miasta i okolicy :)


Prawdziwą atrakcją wyjazdu jest niewątpliwie wrak Thistelghorm oraz wraki rafy Abu Nuhas. Thistelghorm jest uznawany na najciekawszy wrak Europy i Afryki. Leży na maksymalnej głębokości 30m. Jest olbrzymi! Na jego pokładzie zawsze można spotkać duże stada ryb a prawdziwą atrakcją są detale wyposażenia jednostki. Wrak jest bezpieczny do nurkowania. Pozbawiony sieci i niebezpiecznych wybuchowych militariów. Jest dość prosty w nawigacji. Poszycie jednostki wewnątrz ładowni jest obecnie mocno przerdzewiałe i niedawna dość ciemnych ładowni wpada dużo światła. W środku ładowni można znaleźć, Motocykle, jeppy, samochody gąsienicowe, karabiny, części do samolotów, łóżka polowe i jeszcze w dobrym stanie buty żołnierskie. Według nas jest to najciekawszy wrak jaki można spotkać pod wodą.
Abu Nuhas to rafa, o którą dziwnym trafem rozbiły się aż 4 statki. Dużo się mówi o tym że zatonęły z powodów odszkodowania i innych podejrzanych okoliczności. Trzy z nich są w bardzo dobrym stanie i stanowią idealne miejsce do nurkowań rekreacyjnych.
Jedną z najciekawszych raf safari jest wyspa Gupal z kilkoma wrakami. Miejsce zdecydowanie rekomenduje na nurkowania nocne. Można tam spotkać gigantyczne mureny i niezliczone ilości skrzydlic atakujących nocą nieco mniejsze ryby.

Na rejs wybieramy się wybudowaną w 2018, łodzią New Regency. To 33 metrowa jednostka przygotowana do obsługi 20 osób. Na pokładzie New Regency znajduje się 9 kabin z łóżkami oddzielnymi i jedna kabina z łóżkiem małżeńskim. Wszystkie kabiny posiadają toaletę z ciepła/zimną wodą, prysznic a część mieszkalna klimatyzację i szafki. Na pokładzie górnym znajdują się 4 kabiny a na dolnym pozostałe 6. Część restauracji i salonu jest dość przestronna. W restauracji podczas rejsu będą wydawane 3 x dziennie posiłki w postaci bufetu plus drobne przekąski. Na pokładzie górnym znajduje się przestrzeń do odpoczynku a na dachu pokład do kąpieli słonecznych. Łódź jest dość komfortowa, zapewni nam miłą żeglugę i bezpieczne nurkowanie.

Plan wyjazdu:

06.10   Lot w kierunku Egiptu, zakwaterowanie na łodzi
07.10   Trzy nurkowania Shaab Elerg; Dunravin; Shaab Mahmoud (nurkowanie nocne)
08.10   Ras Mohamed dwa nurkowania; Thistelgorm (nocne nurkowanie)
09.10   Thistlegorm; Shag Rock; Bluff point (nocne nurkowanie)
10.10   Ulysses; Siyul; Ghiannis D; Abu Nuhas (nocne nurkowanie)
11.11   Marcaus; Carnatic; Dolphin House (nocne nurkowanie)
12.12   Um Gammar; Elminja; powrót do portu przed 12:00; zakwaterowanie w hotelu
13.10   Transfer na lotnisko, lot do Polski
*Plan żeglugi może ulec zmianie ze względów pogodowych


 950 euro - za wyjazd z zakwaterowanie w kabinie dwu osobowej
1'500 pln - bilet lotniczy na trasie Warszawa - Hurghada - Warszawa

 • Przelot lotniczy Polska - Egipt – Polska
 • Transfery autobusem lotnisku – łódź - lotnisko
 • Zakwaterowanie na łodzi w kabinie dwu osobowej
 • Nurkowanie 3-4 dziennie przez 6 dni (pierwszego i ostatniego dnia 2 nurkowania)
 • Pełne wyżywienie na łodzi nurkowej plus napoje, owoce i przekąski w czasie rejsu
 • Nielimitowana ilość napoi (Woda, Cola, Fanta, Sprite) oraz kawa i herbata
 • Wypożyczenie ołowiu i butli 12L z powietrzem
 • Podatek portowy
 • Opłata Marine Park fee
 • Zakwaterowania ostatniego dnia w hotelu Le Pacha Resort w wersji wyżywienia all inc.
 • Trzech przewodników nurkowych
 • Wizy egipskiej 25 USD płatna na lotnisku
 • Ubezpieczenia
 • sprzętu osobistego/nurkowego
 • napiwków dla załogi około 50 euro/osoba

50 euro/osoba dodatkowo za zakwaterowanie w kabinach górnych.
70 euro - nitrox w pakiecie na cały wyjazd
40 euro - większa butla 15L na cały wyjazd

 • 2019-10-06 00:00-2019-10-13 00:00
 • w ofercie
 • ZAPISZ SIĘ

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat