Wyspy Galapagos - wyprawa nurkowa

Październik - Listopad   to bez wątpienia najlepszy okres na wyjazd nurkowy w ten rejon świata. Długo wyczekiwana, planowana od 2 lat wyprawa na wyspy Galapagos, wreszcie się odbędzie! Ci którzy chodź trochę interesują się nurkowaniem wiedzą, że Galapagos znajduje się na najwyższym podium miejsc nurkowych naszego globu. Na Galapagos nie ma mowy, że ktoś nie zobaczy rekina - one tam po prostu mieszkają :-). Ich ławice czasem potrafią liczyć tysiące i co ciekawe nie są to jedyne atrakcje jakie mogą nas tam spotkać :-)

Październik - Grudzień to okres w którym istnieje duża szansa na spotkanie humbaków oraz wielorybów. Aż trudno wymienić wszystkich mieszkańców wód Galapagos. Okres jesieni charakteryzuje się również dużą ilością pojawiających się tam rekinów wielorybich, mant, delfinów oraz innych stworzeń morskich głębin. 

Na safari wybieramy się łodzią Galaxy Diver II , która przygotowana jest do obsługi 16 osób. Łódź podzielona jest na 4 pokłady z pokładem słonecznym, grillem, barem i jacuzzi na dachu. Galaxy Diver II to łódź o wysokim standardzie wykończenia i przygotowania do nurkowania. Łódź posiada wszystkie atrybuty, aby wyjazd upłynął w miłej i luksusowej atmosferze. Zaczynając od ciepłych ręczników serwowanych dla zmarzniętych nurków i kończąc na szerokim menu. Na górnym pokładzie umieszczone są 4 kabiny a pozostałe 4 znajdują się na pokładzie dolnym. Każda kabina wyposażona jest w prywatną łazienkę, telewizor i kilka szafek, a także indywidualną klimatyzacją.
Naszą przygodę zaczynamy od lotu do Guayaquil w Ekwadorze położonego nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowani będziemy w UniPark hotel , hotel znajduje się tuż obok Parku Iguan. Nasz przystanek to w dużej mierze bufor bezpieczeństwa po długim locie i aklimatyzacja w nowej strefie czasowej, ale również świetny moment na poznanie bardzo rozwiniętego miasta Ekwadoru. Hotel w którym się zatrzymujemy usytuowany jest w samym centrum miasta. Dogodna lokalizacja sprawi, że zawsze będziemy mieli dużo do zwiedzania i aktywnego spędzania wolnego czasu. W Guayaquil byliśmy już kilka razy, dobrze Was po nim oprowadzimy.


Po całodziennym zwiedzaniu miasta, następnego dnia przed południem, wykwaterowujemy się z hotelu i jedziemy na lotnisko, w drogę do San Cristóbal na Galapagos.
W San Cristobal przesiadamy się na łódź, zajmujemy swoje kabiny, jemy obiad i po krótkim odpoczynku robimy jedno nurkowanie sprawdzające sprzęt i nasze umiejętności. Podczas tygodniowego pobytu na łodzi zwiedzimy najciekawsze miejsca nurkowe Galapagos wliczając wyspę Wolf i Darwin. Darwin i Wolf są najbardziej wysuniętymi wyspami Galapagos do których można dotrzeć wyłącznie mieszkalną łodzią safari. Są to bez wątpliwości kultowe miejsca nurkowe świata. Wyjazd, który Wam oferujemy przygotowywany był już dwa lata temu! Aby zorganizować nurkowania w najlepszym sezonie nurkowym rezerwację łodzi musieliśmy wykonać z  niespotykanie długim wyprzedzeniem. Wierzymy, że będzie to strzał w dziesiątkę i pod wodą zobaczymy wszystkich przedstawicieli morskich stworów.

Październik - Grudzień to okres w którym najwięcej jest tam rekinów wielorybich, delfinów, mant, rekinów młotów, tuńczyków i wielu wielu innych ssaków i ryb. Samice rekinów wielorybich podobno w tym okresie przybywają na Galapagos, aby oddać na świat swoje potomstwo. Nikt jeszcze nie widział narodzin, ale naukowcy gorąco wierzą że gdzieś tam pod powierzchnią wody coś się dzieje co sprawia że w listopadzie przypływa ich aż tak dużo. Dodatkową atrakcją wyspy Darwin są zamieszkujące tamten region rekiny młoty, które przypływają w setkach sztuk. Rekiny Młoty zaliczają się do bardzo płochliwych zwierząt, ale przy odrobinie samodyscypliny można ich oglądać w olbrzymich stadach.

Galapagos można opisywać godzinami lub pojechać i zobaczyć to na własne oczy.
Dla każdego nurka to bez wątpienia prawdziwa "wisienka na torcie" miejsc nurkowych świata.
Nurkowania na Galapagos należą do trochę bardziej wymagających, dlatego aby uczestniczyć w wyjeździe musisz posiadać minimum AOWD z uprawnieniami Nitorx włącznie.
Mogą, ale nie muszą pojawić się tam prądy. Zazwyczaj są to te pływowe, które raczej bujają na lewo i prawo tuż przy powierzchni i nieco głębiej się uspokajają. Mogą się pojawić również te silniejsze, ale z chwilą ich wystąpienia nurkowania organizowane są w kierunku prądu, a nie przeciwnie. Temperatura wody w okresie listopada będzie w okolicach 25-28st. Ostateczne potwierdzenie temperatur prześlemy do uczestników na tydzień przed wyjazdem. Bliżej San Cristóbal, czyli głównego lądu Galapagos, temperatury mogą być niższe - około 17-20st. Mając potwierdzenie na tydzień - dwa wcześniej lepiej się przygotujemy i zabierzemy odpowiedni skafander.
Podczas tygodniowego safari zaplanowaliśmy od 2 do 4 nurkowań dziennie w zależności od miejsca i trasy rejsu. W planie wycieczki ujęliśmy również wycieczki lądowe.  Na początku i pod koniec naszego rejsu odwiedzimy dwie wyspy zamieszkiwane głównie przez ptaki, foki, galapagoskie żółwie oraz iguany.
Poniżej znajdziesz szczegółowy plan którego będziemy się trzymać podczas naszego rejsu. Oczywiście jak to na morzu bywa może on ulec zmianie ze względów pogodowych.

 
20 paz - poranny lot z Polski w kierunku Guayaquil. Transfer, zakwaterowanie w hotelu.
21 paz - zwiedzanie miasta i okolic
22 paz - transfer na Galapagos. Wylot z Guayaquil do San Cristobal, zakwaterowanie na łodzi,
            Lunch, briefing jedno nurkowanie sprawdzające
23 paz - 2 nurkowania przed południem w Pura Carrin. Popołudniowa wycieczka na wyspę North Seymour.
            Późnym popołudniem podróż na wyspę Wolf
24 paz - 4 nurkowania na wyspie Wolf
25 paz - 4 nurkowania, 2 na wyspie Wolf i 2 na wyspie Darwin
26 paz - 4 nurkowania na wyspie Darwin
27 paz - 3 nurkowania na wyspie Wolf
28 paz - 2 nurkowania na w rejonie Cousin's Rock. Wycieczka lądowa na Santa Cruz
29 paz - wykwaterowanie z łodzi. Powrót do Polski lub kontynuacja wycieczki

Żegnamy tych którzy kończą wycieczkę w Ekwadorze, a tych którzy chcę jeszcze z nami pobyć zapraszamy na około tygodniowe zwiedzanie okolic Quito.

Po bogatej w emocje wycieczce na Galapagos, II część naszej przygody zorganizujemy w okolicach Quito.
Zaraz po lądowaniu udamy się w rejon Quilotoa gdzie będziemy zakwaterowani w La Cienega. Jest to butikowy hotel w którym w 1802 zatrzymał się sam Aleksander Von Humboldt. To pięknie położony z niesamowitym ogrodem obiekt. Sam nocleg powinien na wszystkich zrobić olbrzymie wrażenia.


Kolejnego dnia zaraz po śniadaniu udamy się do wioski Quilotoa znajdującej się na krawędzi wulkanu o tej samej nazwie. Naszym planem będzie piesza wycieczka na szczyt krateru z niesamowitym widokiem na lagunę. Wycieczka nie jest trudna prowadzi po umiarkowanym stoku. Zdjęcie z laguną za plecami to podstawa tej części wycieczki. Po pieszej części pojedziemy busem około 1,5ogdz do miejscowości Ambato gdzie zjemy Lunch w "prywatnej restauracji".
Po posiłku kierujemy się w rejon Banos.
Banos to miejsce idealne do wszelkich ekstremalnych aktywności w rewelacyjnym plenerze  My wybieramy te lżejsze i zaraz po śniadaniu wybieramy się na Rafting rzeką Pastaza. Trasa zajmie nam około 10-15 kilometrów (około 3h). Pastaza jest pięknie położoną rzeką pełną świetnych widoków oraz nieregularnego dna dzięki czemu rafting nie jest monotonny. Po raftingu wycieczka na plantację czekolady i bananów. To nie koniec :) Po raftingu czeka nas krótka wycieczka w rejon wodospadu Pailon del Diablo Devil's Waterfall. Ścieżka prowadzi przez wąwozy z rewelacyjnym plenerem. Dzień zakończymy wspólną kolacją.

1 października kierujemy się w rejon Cayambe. Miejsce znane w aktywnego wulkanu którego wierzchołek przykryty jest śnieżną czapą. To najdłuższa trasa podróży tergo wjazdu. Niespełna 200km drogą krajową będziemy jechać około 4h zatrzymując się w kilku miejscach widokowych. Naszym celem jest w pierwszej kolejności park który tłumaczy zależności równika. Niesamowita przygoda i doświadczenie tłumaczące ruch koriolisa, przyciąganie ziemi itd... Bogaci w wiedze i ciekawe doświadczenia przed kolejnym zakwaterowaniem zatrzymamy się w ogrodzie botanicznym w niezliczoną ilością gatunków roślin. 
Zakwaterowani będziemy w Hacienda Cusin która w latach '60 należała do prezydenta OAS Galo Plaza. Posiadłość ma ponad 450lat !!!
Następnego dnia rano wybierzemy się na wycieczkę rowerową "w naszym zdaniem" najlepszą trasę w paśmie wysokich Andów "Tupigachi Mountain Ridge". 
Widoki zapewnione ! Trasa nie jest skomplikowana głównie będą to zjazdy, zajmie to nam około 3-4 godzin. Koniec trasy zaplanowaliśmy w recepcji naszego hotelu :) gdzie po krótkiej przerwie zjemy wspólnie lanch. Lunch będzie częścią dłuższej ceremonii kulinarnej która może potrwać 2 godziny. 
Uwaga po śniadaniu Tai Chi :)
Nasz przewodnik jest licencjonowanym trenerem tej sztuki walki. Jeśli pogoda nam na to pozwoli. Wybierzemy się na balkon hotelu gdzie w widokiem na jezioro Pablo i wulkan Imbabura będziemy rozciągać swoje ciało ćwicząc po całym dniu spędzonym na rowerze. Po Tai Chi sztuka masażu :) kolejna aktywność celem rozluźnienia i przygotowań przed powrotem do domu.
17 listopada kończymy wycieczkę. Po śniadaniu kierujemy się na lotnisko. Zajmie to nam około 1,5godziny.

Szczegółowy plan II części wyprawy do Ekwadoru znajduje się poniżej.

29 paz - lądowanie w Quito; Przejazd około do Tababela, zakwaterowanie w La Cienega
30 paz - wykwaterowanie; transfer w rejon krateru Quilotoa
31 paz - rafting, wieczka piesza, wodospad
01 lis - przejazd w rejon Cayambe, Park naukowy o równiku, Ogród botaniczny.
02 lis - wycieczka rowerowa, relaks w Hacienda Cusin
03 lis - poranny lot do Polski
04 lis - lądowanie w Polsce

Jeśli chcesz wziąć udział w naszej wyprawie proszę zarejestruj si wypełniając wszystkie wymagane pola.
Zaliczkę możesz wpłacić dopiero po konsultacjach z nami.
Czekamy na twoje zgłoszenie :)

Koszt wyjazdu:
7'033 USD - koszt osoby zakwaterowanej w pokoju/kabnie 2 osobowej

Bilet lotniczy:
około 5'288 PLN - na trasie Polska - Guayaquil - Quito - Polska
około 592 USD - bilet lotniczy na trasie Guayaquil - Galapagos - Quito

 • bilety lotnicze na trasie wyjazdu Polska - Ekwador - Polska
 • bilet lotnicy na trasie Guayaquil - Galapagos - Quito
 • transporty lotniskowe w Guayaquil
 • zakwaterowanie w Guayaquil.
 • śniadania w hotelu
 • transfer lotniskowe na Galapagos
 • zakwaterowanie na łodzi (7 noclegów, 8 dni)
 • 3 posiłki dziennie plus przekąski między nurkowaniami na łodzi
 • 2 - 4 nurkowania dziennie
 • nurkowanie z Iquanami na wyspie Ferndandina (normalna cena 230 USD)
 • butla nurkowa i ołów
 • pakiet nitrox dla posiadających uprawnienia (normalna cena 150 USD)
 • dopłata paliwowa 250 USD (jeśli koszt paliwa wzrośnie)
 • przewodnik nurkowy

1'806 USD - cena za II część wycieczki lądowej

 • transfery lotniskowe
 • zakwaterowanie w pokojach dwu osobowych zgodnie z opisem powyżej
 • śniadania oraz obiady na trasie wycieczki
 • transport prywatnym busem zgodnie z opisem atrakcji powyżej
 • bilety wejścia do miejsc zgodnie z opisem powyżej
 • przewodnik

Zachęcamy do skorzystania z opcji ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Ubezpieczenie organizujemy przez firmę Allianz w cenie 5% wartości wyjazdu.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu oferowanym przez Allianz.
Kliknij i pobierz:
- OWU Globtroter
- CERTYFIKAT ochrony COVID-19 do OWU Globtroter
- Karta Produktu Globtroter

UWAGA ! Ubezpieczenie można zawierać przy pierwszej wpłacie i podpisaniu umowy.

Koszty nie zawarte w I etapie wycieczki:

 • posiłek ostatniego dnia pobytu na Galapagos po śniadaniu
 • opłata Park Narodowy Galapagos 100 USD
 • opłata tranzytowa na Gapapagos 20 USD
 • sprzęt nurkowy poza butlą i ołowiem
 • ubezpieczenia turystyczno-nurkowego
 • napiwków
 • zakwaterowanie i transfery ostatniego dnia w Quito (12/13 listopad) dla osób nie biorących udziału w II części wycieczki. (rekomendowane zakwaterowanie bezpieczeństwa przed długim powrotem do polski)

Koszty nie zawarte w II części wycieczki:

 • kolacje oraz napoje do wszystkich posiłków
 • dodatkowe koszty opcjonalnych atrakcji np transport osłami w rejon Quilotoa, huśtawka itd...
 • kabina standardowa jednoosobowa dodatkowo płatna 80% kosztów wyjazdu
 • 150 USD/os dopłata, kabina na pokładzie górnym lub środkowym
Zapoznaj się z regulacjami dotyczącymi podróży w czasach pandemii.
 • Na dziś 08.02.2023 Ekwador przywrócił zasady wjazdu z przed pandemii. Nie musisz być zaszczepiony ani posiadać negatywny test przeciw Covid19
  Obowiązkiem każdego uczestnika wyjazdu jest sprawdzenie zasad wjazdu do danego kraju.
  Aktualną informacje znajdziesz na: https://www.iatatravelcentre.com/EC-Ecuador-passport-visa-health-travel-document-requirements.htm
   
 • Wypełnienie i podpisanie dokumentów: KLIKNIJ: umowa zgłoszenie, warunki uczestnictwa w imprezie turystycznej
   
 • Harmonogram wpłat:
  - 1'500 USD - zaliczka płatna przy rezerwacji miejsca
  - 2'000 USD - wpłata na 9 miesięcy przed terminem wyjazdu
  - 2'000 USD - wpłata na 6 miesięcy przed terminem wyjazdu
  - końcowa wpłata na 90 dni przed wyjazdem
   
 • Posiadanie ważnego paszportu – minimum 6 miesięcy od momentu powrotu z wyjazdu
  Przesłać skan paszportu na nasz adres email: info@cn-tryton.pl
   
 • Wypełniając formularz rejestracyjny proszę o podanie DOKŁADNYCH DANYCH (imię i nazwisko) zgodnych z posiadanym paszportem.
   
 • Uprawnienia nurkowe AOWD i minimum 20 zalogowanych nurkowań. Osoby nie nurkujące są również mile widziane

Wyjazd nurkowy do Attersee - Jezioro kryształ

Jest to podobno jedno z ciekawszych jezior w Europie. Widoczność często sięga końca drugiego brzegu a atrakcje pod wodą dodają barwy miejsca....

2024-04-30 00:00 Więcej
2024-05-31 00:00 Więcej

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat