Nurkowanie na Filipinach wyspy Cebu i Bohol - GRUPA II

 • 2024-04-21 14:50-2024-05-05 23:55
 • w ofercie
 • LISTA ZAMKNIĘTA

Filipiny to bez wątpienia idealne miejsce na relaks, wypoczynek wśród licznych plaż, często bezludnych wysp oraz niesamowitych nurkowań.
Poza dużymi skupiskami miast życie tam płynie baaaaardzo wolno. Sprzyja to wyspiarskiej, wakacyjnej atmosferze oraz życzliwości mieszkających tam ludzi. Filipiny to również niesamowita kuchnia z licznymi azjatyckimi smakami owoców morza oraz pikantnych dodatków. Nurkowanie na Filipinach to bez wątpienia coś co możemy polecić każdemu.

Wyjazd jaki chcemy Wam zaproponować to miks kilku topowych rejonów nurkowych Filipin. Każdy, zarówno osoba nurkująca jak i nienurkująca znajdzie tam coś dla siebie. Nurkowania na Filipinach nie należą do trudnych.
Głębokości na jakich będziemy nurkować wahają się od 15 do 25m maksymalnie. W wyjeździe bez problemu mogą uczestniczyć nurkowie początkujący oraz zaawansowani. Podzieleni na grupy w zależności od doświadczenia i uprawnień nurkowych w sumie mamy zamiar zrealizować plan 21 nurkowań z kilkoma tematycznymi wycieczkami lądowymi. 

Podczas kwietniowej wyprawy będziemy nurkować i zwiedzać dość mocno różniące się od siebie rejony wyspy Cebu i Bohol. Pierwszym miejscem na naszej trasie jest Malboal a kolejnym Alona Beach.

Moalboal to północno zachodni rejon wyspy Cebu. Miejsce słynie przede wszystkim z występującej w rejonie ławicy sardynek. 
Rozpiętość ławicy często porównywalna jest do tej z Południowej Afryki w okresie Sardin Run (maj - lipiec). 
Rafy Moalboal to głównie nurkowania przy rozciągającej się na dużym dystansie bujnej ścianie rafowej. Okolica Moalboal to idealne miejsce na wycieczki lądowe. Bardzo dużo tam wodospadów i miejsc widokowych, na które z pewnością po nurkowaniach będziemy się wybierać. 

Alona Beach słynie ze spotkań z rekinami młotami oraz super kolorową rafą. Można tam spotkać ławice barakud, sporą ilość żółwi, małych rekinów śpiących w jaskiniach, ściany rafowe z bogatymi koralami i gorgoniami oraz oczywiście sporo zwierzaków makro. Jest to mix różnych typów nurkowań. Bez wątpienia miejsce należące do naszych ulubionych na Filipinach.
Alona Beach poza kurortem nurkowym ma do zaoferowania dużo więcej. Szeroka plaża i niezliczone ilości restauracji sprawia, że miejsce to jest super lokalizacją na wakacje i odpoczynek, jeśli np. komuś nie będzie chciało się nurkować :)

 
Wycieczkę Nurkową na Filipiny zaczynamy od długiego lotu z Warszawy do Cebu na Filipinach. Zaraz po lądowaniu przesiadamy się w mini busy i jedziemy około 3 godziny do Moalboal.
W Moalboal zakwaterowani będziemy w butikowym hotelu przy pierwszej linii brzegowej. Hotel dysponuje kilkoma rodzajami standardów zakwaterowania od wersji Delux z widokiem na morze oraz w wersji premium o podwyższonym standardzie. Hotel oddalony jest od dość hałaśliwej części miasta. Na terenie resortu znajduje się basen oraz centrum nurkowe, z którego codziennie będziemy wypływać na nurkowania. W planie pobytu mamy 3 dni nurkowe po 3 nurkowania dziennie. 
Naszym planem na aktywność podwodną będą ławice sardynek, poszukiwania rekinów wielorybich oraz nurkowania rafowe.
Moalboal jest świetnym miejscem na wszelkiego rodzaju aktywności lądowe. Jedną z nich jest okolica wodospadu Kawasan. Ubrani w kapoki z kaskiem na głowie będziemy spływać nurtem rzeki bawiąc się i zwiedzając przepiękne widoki.

Kolejnym miejscem na naszej trasie to Alona Beach. W drodze do Alona Beach dla chętnych istnieje możliwość zanurkowania w rejonie Oslob znanym z dokarmianych, przez okolicznych rybaków, rekinów wielorybich. Decyzja czy w drodze do Alony zatrzymamy się w Oslob w wersji snorkeling lub nurkowej zostanie omówiona w grupie zapisanych osób. Decyzja będzie się wiązać z lekką modyfikacją transportu co zostanie omówione nieco później.

 

Alona Beach słynie ze spotkań z rekinami młotami oraz super kolorową rafą. Można tam spotkać ławice barakud, sporą ilość żółwi, małych rekinów śpiących w jaskiniach, ściany rafowe z bogatymi koralami i gorgoniami oraz oczywiście sporo zwierzaków makro. Jest to mix różnych typów nurkowań. Bez wątpienia miejsce należące do naszych ulubionych na Filipinach.
Alona Beach poza kurortem nurkowym ma do zaoferowania dużo więcej. Szeroka plaża i niezliczone ilości restauracji sprawie że miejsce to jest super lokalizacją na wakacje i odpoczynek jeśli np komuś nie będzie chciało się nurkować :)


W Alonie zakwaterowani będziemy w niewielkim nadmorskim Kurorcie z basenem w centralnej części dziedzińca, dość ciekawą częścią zieloną i rewelacyjną lokalizacją. Okolica resortu jest bardzo bogata w restauracje, bary i szeroką miłą plażę. Idealne warunki na odpoczynek w ciągu dnia i imprezę w doborowym towarzystwie wieczorną porą. Okolica jest idealna na wszystkie atrakcje wodne i relaksacyjne o jakich można sobie pomyśleć na wakacjach.
Jednym z powodów, dla których zatrzymujemy się w tym miejscu to przepiękne plaże i lokalizacja kurortu tuż przy krawędzi wody.

Pierwszy dzień naszego pobytu to relaks i odpoczynek po dość długiej podróży. Kolejne dni poświęcimy na nurkowania. Dziennie będziemy robić około 3 nurkowań z nurkowaniem nocnym jako opcja dla chętnych. Każdego ranka zaraz po śniadaniu będziemy wypływać na 2 nurkowania po czym wrócimy do resortu na małą przerwę/lunch i wypływamy na jedno ostatnie tego dnia nurkowanie. Dla chętnych istnieje możliwość nurkowania nocnego. Warto skorzystać minimum raz!

Po 4 dniach nurkowych zrobimy sobie przerwę. Część osób będzie mogła odpocząć np na hamaku a Ci, którzy odpoczynek mają w nosie, mogą wybrać się z resztą grupy na wycieczkę w kierunku czekoladowych wzgórz. W programie wycieczki jest przystanek w miejscu widokowym tuż przy ciekawym paśmie górskim, które przy odpowiednim świetle wygląda jak tabliczka czekolady. Pojedziemy na lokalny rynek, zatrzymamy się w jednym z większych miejsc okolicy. Zobaczymy park, w którym mieszkają najmniejsze małpy świata a na lunch wybierzemy się dość dużą barką, którą popłyniemy w dół rzeki Loboc. Będziemy jeść i podziwiać okoliczną przyrodę.
Kolejny dzień to wykwaterowanie i powrót do Kraju.

W sumie podczas naszego wyjazdu mamy zakontraktowane 21 nurkowania z opcją dokupienia dowolnej ich liczby ale nie więcej niż 4 dziennie.


Ramowy program wyjazdu:

21 kwiecień - wylot z Polski w kierunku Cebu
22 kwiecień - lądujemy w Cebu, transfer w kierunku Moalboal
23 kwiecień - nurkowanie 3 x dziennie  i popołudniowy odpoczynek
24 kwiecień - nurkowanie 3 x dziennie  i popołudniowy odpoczynek
25 kwiecień - nurkowanie 3 x dziennie  i popołudniowy odpoczynek
26 kwiecień - wycieczki lądowe, wodospady, Canyoneering (opcja)
27 kwiecień - poranny transfer w kierunku Alona Beach, opcjonalne nurkowanie z rekinami wielorybimi 
                        relaks przy plaży w Alona Beach, odpoczynek
28 kwiecień - nurkowanie 3 x dziennie  i popołudniowy odpoczynek
29 kwiecień - nurkowanie 3 x dziennie  i popołudniowy odpoczynek
30 kwiecień - nurkowanie 3 x dziennie  i popołudniowy odpoczynek
01 maj - nurkowanie 3 x dziennie  i popołudniowy odpoczynek
02 maj - nurkowanie w rekinami wielorybimi w Lili (opcja)
03 maj - wycieczka na czekoladowe wzgórza i rzeka Loboc (opcja)
04 maj - wieczorny transfer na lotnisko
05 maj - lądowanie w PL

koszt wyjazdu:
2'410 euro - koszt osoby nurkującej zakwaterowanej w pokoju dwuosobowym
lub 
1'960 euro - koszt osoby nie nurkującej zakwaterowanej w pokoju dwuosobowym

koszt biletu:
6'131 pln - bilet lotniczy na trasie wycieczki (aktualizacja na 24.10.2022)

 • bilet lotniczy na pełnej trasie wyjazdu
 • wszystkie transfery pomiędzy lotniskiem i wyspami kurortów
 • 5 noclegów w Moalboal w pokoju typu superior ze śniadanim (zapytaj o wyższy standard)
 • 6 noclegów w Alona Beach w pokojach typu Delux ze śniadaniem
 • napoje woda, kawa, herbata w resorcie i łodzi
 • przekąski owoce na łodzi
 • ok 7 dni nurkowych z łodzi po 3 nurkowania dziennie w sumie 21 nurkowania
 • ołów i butla z powietrzem na każde nurkowanie
 • opieka instruktora oraz przewodnika nurkowego
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • składkę na fundusz TFG i TFP

Zachęcamy do skorzystania z opcji ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Ubezpieczenie organizujemy przez firmę Allianz w cenie 5% wartości wyjazdu.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu oferowanym przez Allianz.
Kliknij i pobierz:
OWU Globtroter
CERTYFIKAT ochrony COVID-19 do OWU Globtroter
Karta Produktu Globtroter

UWAGA ! Ubezpieczenie można zawierać przy pierwszej wpłacie i podpisaniu umowy.

 • ubezpieczenia nurkowego
 • opłaty lotniskowej przy wylocie z Filipin: koszt ok. 18 USD płatne na lotnisku.
 • wycieczki lądowe około 50 euro
 • nurkowania z rekinami wielorybimi w Lili na Boholu 60 euro
 • opłat za nurkowanie w rezerwacie nurkowym. Opłaty w zależności od miejsc w jakich będziemy nurkować w sumie za wszystkie nurkowania około 30 euro.  
 • wydatków własnych
 • wyżywienia oprócz śniadania
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego
 • Wypełnienie i podpisanie dokumentów: umowa zgłoszenie, warunki uczestnictwa w imprezie turystycznej,
 • Wpłata 2'000 zł, reszta najpóźniej 1,5 miesiąca przed rozpoczęciem imprezy
 • Posiadanie ważnego paszportu – minimum 6 miesięcy od momentu powrotu z wyjazdu
 • posiadanie uprawnień nurkowych OWD z min 10 zalogowanymi nurkowaniami do czasu wyjazdu.
 • 2024-04-21 14:50-2024-05-05 23:55
 • w ofercie
 • LISTA ZAMKNIĘTA

Wyjazd nurkowy do Attersee - Jezioro kryształ

Jest to podobno jedno z ciekawszych jezior w Europie. Widoczność często sięga końca drugiego brzegu a atrakcje pod wodą dodają barwy miejsca....

2024-04-30 00:00 Więcej
2024-05-31 00:00 Więcej
2024-06-26 19:05 Więcej

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat