Nurkowanie Andamany + Złoty Trójkąt Indii

Andamany to grupa tropikalnych wysepek leżących w Zatoce Bengalskiej, administracyjnie należących do Indii, geograficznie bliższych Tajlandii, a etnicznie jeszcze inaczej. Dla wielu jest to raj na ziemi, bajeczne, najlepsze w Indiach plaże, leniuchowanie w hamakach pod palmami, lazurowe i ciepłe morze. Infrastruktura turystyczna na wyspach jest bardzo prosta, turystów stosunkowo niewielu, a ceny przyzwoite – a to tylko niektóre z zalet! Po skończeniu części nurkowej lecimy do New Delhi i stamtąd przechodzimy do dalszej, równie oczekiwanej części! Przed nami miedzy innymi takie atrakcje jak: Taj Mahal, fort w Agrze oraz Jaipur zwany różowym miastem.

Tym razem chcemy Wam zaoferować coś innego. Wycieczka skierowana do tych, którzy szukają autentycznych wrażeń i 100 % egzotyki. A to właśnie za sprawą oryginalnych chatek, usytuowanych wśród palm kokosowych. Te duże, drewniane bungalow'y gwarantują przytulny nocleg. Dzięki swojej konstrukcji widok na okolicę jest naprawdę uroczy.  

Miejsce naszego zakwaterowania znajduje się na plaży numer 5 - uznawanej za jedną z najpiękniejszych na całych Andamanach. Relaks, zieleń i połacie białego piasku będą towarzyszyć nam przez cały pobyt. Dzięki dogodnej lokalizacji będziemy w stanie nie tylko skorzystać z atrakcji nurkowych, ale też wybrać się na lokalny market, czy na lokalny trekking wgłąb otaczających nas lasów. Popołudniami możemy także skorzystać z uroków snorkellingu oraz skosztować smacznych, lokalnych  potraw w wysoko ocenianej  restauracji Cafe del Mar. Nudzić się nie będziemy ;)

Nurkowanie na Andamanach to też moc wrażeń! Nazywane „indyjskimi Malediwami” oferują pełen przekrój zwierząt morskich. Od małych krewetek, krabów i ławic kolorowych ryb, aż po barakudy, płaszczki, żółwie i rekiny rafowe. Rafa, która została bardzo zniszczona podczas tsunami w 2004 roku, zdecydowanie odradza się na nowo, a duża ilość zwierząt morskich rekompensuje lekkie jej braki. Podczas 5 dni nurkowych zanurkujemy też na wrakach. W planie mamy po 2 nurkowania dziennie.  A w wszystko w towarzystwie instruktorów z najstarszej bazy nurkowej na Andamanach.

Naszą wyprawę rozpoczniemy lotem do Port Blair przez stolicę Indii New Delhi. W Port Blair wcześniej umówiony transport zawozi nas do mariny skąd dalej szybką łodzią płyniemy na wyspę Havelock, kwaterując się w resorcie Blue Resort.
Na Havelock spędzimy prawie tydzień, z czego 5 dni do popołudnia pod wodą. Andamany to niesamowite plaże, przepyszne jedzenie i bardzo życzliwi ludzi. To idealne miejsce, aby odpocząć z dala od cywilizacji. Wolny czas po nurkowaniach będziemy spędzać jeżdżąc po wyspie prostymi w prowadzeniu skuterami, zatrzymując się przy miejscach widokowych lub/i restauracjach i barach. 
W tym miejscu można naprawdę odpocząć. Na Havelok byliśmy w 2017 i bardzo miło to miejsce wspominamy.
Po błogim wypoczynku i udanych nurkowaniach wracamy do New Delhi na kolejną dawkę super emocji.

W drugiej części wycieczki chcemy Wam pokazać odrobinę indyjskiego kontynentu z najciekawszymi budowlami, kulturą oraz obyczajami zamieszkujących Indie ludzi. Zaczynamy od wykwaterowania z Havelock i transferu promem do Port Blair 2 listopada.
Nasz lot powrotny do New Delhi jest wcześnie rano i ze względów bezpieczeństwa dzień przed lotem wolimy być bliżej lotniska. Do New Delhi startujemy o 9:05. W stolicy Indii powinniśmy być o około 14:45. Na lotnisku, zaraz po odebraniu bagaży kierujemy się odrazu do naszego prywatnego transportu - czeka nas około 4 godzinna podróż do Agry. Potem zakwaterowanie w hotelu I wieczorny odpoczynek. Potem poranna wycieczka do Taj Mahal, jednego z najpiękniejszych architektonicznych cudów świata. To magiczne mauzoleum, wybudowane z inicjatywy władcy Shahdżahana, poświęcone pamięci jego przedwcześnie zmarłej żonie, wywiera niezapomniane wrażenie!
Następnie, po wyczerpującym zwiedzaniu Taj Mahal, kierujemy się do fortu w Agrze. Kolejny zapierający dech w piersiach kompleks budowli, wpisany na listę dziedzictwa UNESCO i na pewno interesująca wycieczka. Wczesnym popołudniem, przyjrzymy się jeszcze raz imponującemu Taj Mahal, tym razem z dala od tłumów, bo z perspektywy ogrodu Mehtab Bagh. Następnego dnia w drodze do Jaipuru, zatrzymamy się w kolejnym wpisanym na listę dziedzictwa UNESCO kompleksie Fatehpur Sikri, nazywanego przez wielu miastem duchów. Noc spędzimy w mieście Jaipur, żeby kolejnego dnia rano wyruszyć do Amber Fort’u , niesamowitego dzieła w pełni wykonanego z białego marmuru i czerwonego piaskowca. W drodze powrotnej przed nami Jal Mahal - pałac na wodzie, a także pałac Hawa Mahal. W Jaipurze spędzimy 2 dni, chociażby ze względu na ilość atrakcji.  Zobaczymy też pałac miejski i obserwatorium. W drogę powrotną do Delhi wyruszymy w sobotę 7 listopada. Tego dnia w naszym planie znajdzie się też czas na zwiedzanie New Delhi i zwiedzanie takich miejsc jak Qutub Minar, Lotus Temple  czy India Gate. Potem nocleg w stolicy Indii i wylot do Polski kolejnego dnia. 

Indie to kraj pełen kontrastów i na pewno niezapomniane doświadczenie. Życie i utrzymanie w Indiach jest tańsze w porównaniu do naszych standardów. Orientacyjna cena dwudaniowej kolacji wraz z napojami to około 20zł. Omijając luksusowe hotele i wyszukane resorty poznamy nie tylko kulturę jak i smaki prawdziwych Indii. Jedząc wraz z rdzennymi mieszkańcami, w lokalnych restauracjach, każda kolacja będzie fajnym doświadczeniem.

Ramowy plan wyjazdu:

18 styczeń - wieczorny lot w kierunku New Delhi
19 styczeń - Lądowanie w New Delhi o około 10:15, odpoczynek w hotelu, wieczorny lot w kierunku Andamanów
20 styczeń - lądowanie w Port Blair o około 9:05 rano, rejs promem w kierunku Havelock, zakwaterowanie w resorcie
21 styczeń - 2 nurkowania
22 styczeń - 2 nurkowania
23 styczeń - 2 nurkowania
24 styczeń - 2 nurkowania
25 styczeń - 2 nurkowania
26 styczeń - popołudniowy transfer do Port Blair, zakwaterowanie w hotelu obok lotniska, zwiedzanie okolicy
27 styczeń - transfer na lotnisko, lądowanie w Delhi około 14:45, transfer w kierunku Agry, zakwaterowanie w hotelu
28 styczeń - zwiedzanie Agry, w planie Taj Mahal, Agra Fort
29 styczeń - kontynuacja zwiedzania Agry, nieco później Fatehpur Sikri, transfer do Jaipur
30 styczeń - zwiedzanie Jaipur, transfer do New Delhi
31 styczeń - wykwaterowanie, transfer na lotnisko, lot o 12:05
01 luty - lądowanie w Polsce o 20:35

W przypadku rezerwacji miejsca proszę o wypełnienie formularza. Poprosimy o potwierdzenie rezerwacji wpłatą zaliczki w wysokości 2'000 PLN oraz opłatę 100% biletu lotniczego. Reszta kwoty wyjazdu powinna być opłacona na miesiąc przed wylotem.

OFERTA W PZRYGOTOWANIU

KOSZT:

......... USD - za osobę nurkującą, zakwaterowaną w pokoju dwuosobowym
........... USD - za osobę nienurkującą zakwaterowaną w pokoju dwuosobowym

............ PLN - około koszt biletu lotniczego


Cena zawiera:

 • przelot na trasie Polska - New Dheli - Port Blair- New Dheli – Polska
 • transfer na i z lotniska, prom na wyspę Havelock
 • zakwaterowanie w pokoju DBL w Blue Resort. ze śniadaniem
 • 5 dni nurkowych (10 nurkowań)
 • ołów, butla, przewodnik nurkowy
 • zakwaterowanie na jedną dobę w Port Blair
 • zakwaterowanie w hotelach 4 gwiazdkowych na trasie wycieczki lądowej ze śniadaniem
 • transport prywatnym busem na trasie wycieczki lądowej
 • bilety do atrakcji na trasie wycieczki opisane w ofercie
 • lokalny przewodnik anglojęzyczny
 • opiekun grupy z C.N. Tryton
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW
 • składkę na fundusz TFG i TFP

Zachęcamy do skorzystania z opcji ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Koszt około 3% wartości wyjazdu.
Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu oferowanym przez AXA.
Kliknij i pobierz:
- Dokument wprowadzający ubezpieczenia
- Ogólne warunki Ubezpieczenia punku "F" str 28
UWAGA ! ubezpieczenie można zawierać przy pierwszej wpłacie i podpisaniu umowy.

 • wizy turystycznej do Indii ok. 50 USD
 • ubezpieczenia nurkowego
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego
 • dodatkowych nurkowań
 • wyżywienia i napoi (kolacja, lunch)
 • napiwków
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wyjazdu w cenie 3,5% kosztu wycieczki. Ubezpieczenie AXA Możliwe do wykupu podczas pierwszej wpłaty za wyjazd
 • Wypełnienie i podpisanie dokumentów: umowa zgłoszenie, warunki uczestnictwa w imprezie turystycznej,
 • Wpłata 2'000 zł, reszta najpóźniej 30 dni przed rozpoczęciem imprezy
 • Posiadanie ważnego paszportu – minimum 6 miesięcy od momentu powrotu z wyjazdu
 • Uprawnienia nurkowe OWD i minimum 15 zalogowanych nurkowań. Osoby nie nurkujące są również mile widziane
2024-05-31 00:00 Więcej

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat