Wyjazd nurkowy nad jezioro Hańcza

  • 2024-05-01 15:00-2024-05-05 11:00
  • 955/845
  • LISTA ZAMKNIĘTA

W tym roku dłuuuga wyjątkowa majówka na Hańczy!!! Długi weekend od środowego popołudnia do niedzielnego ranka. Spędzimy nad Hańczą aż 4 noce. Jedziemy w pewne znane nam od dawna miejsce, by spędzić tam  3 dni nurkowe  i odpocząć od zgiełku miasta. Wszyscy stali bywalcy wiedzą, o jaką kwaterę chodzi, a nowi na pewno nie będą żałować... Jeśli będzie taka wola grupy można cześć dnia lub cały, zamiast nurkowań przeznaczyć na wycieczkę historyczno-krajoznawczą z przewodnikiem po obiektach historycznych. A jest ich tam całkiem sporo.

 Jezioro Hańcza jest najgłębszym zbiornikiem w środkowej Europie. Jego maksymalna głębokość to aż 108m i charakteryzuje się bardzo dobrą wizurą, sięgającą od kilku do kilkunastu metrów. Ale jezioro Hańcza to nie tylko głębokość, to przede wszystkim bardzo ciekawy zbiornik z unikalnymi podwodnymi ścianami, które sprawiają wrażenie podwodnych skał. Nie wszyscy wiedzą, że ostatnie badania naukowe potwierdziły, że mają one ponad 100.000 lat. Te pionowe ściany upodobały sobie szczególnie miętusy, których szczególnie w nocy można zobaczyć tam całe mnóstwo. Warto też zanurkować w pobliżu słynnych, pochodzących z okresu średniowiecza, dłubanek (dla zaawansowanych). Nurkować z nami może praktycznie każdy, od uprawnień OWD (dobrze by było jak z jakimś choć nie wielkim doświadczeniem a nie od razu po kursie) do zaawansowanego.  Hańcza każdemu zapewni niezapomniane wrażenia, które sprawią, że będzie się tam chciało często wracać.

               Zakwaterowani będziemy w pokojach dwu i trzyosobowych w domu Państwa, które gości nas już od wielu lat, a którzy także od wielu lat słyną ze swojej tradycyjnej gościnności i fantastycznie bogatej kuchni. Pani Domu przygotowuje niesamowicie smaczne kartacze, na które zawsze czekają wszyscy, którzy chcą zmierzyć swój apetyt z ich rozmiarem. Generalnie króluje tradycyjna kuchnia z Podlasia. W okolicy znajduje się prawdziwa, rosyjska bania, słynne SPA Wodziłki, z której jak zwykle mamy zamiar skorzystać po  nurkowaniach. Tam dopiero zawsze się dzieje! Pełen folklor! Krótko mówiąc, zapowiada się kolejna przygoda i to nie tylko podwodna. Zdjęcia z kilku naszych ostatnich wyjazdów znajdziesz na naszej stronie w zakładce Galeria - Wyjazdy krajowe.  Serdecznie zapraszam stałych i nowych stałych bywalców! W okolicy można także zahaczyć o słynne mosty w Stańczykach, piramidę w Rapie lub kwatery główne OKW w Mamerkach czy Hitlera w Gierłoży aż po śluzy w Kaczorach. Kto nie był ten na pewno nie będzie zawiedziony takich miejsc nie ma nigdzie w Polsce ale i na świecie...

Przyjeżdżamy i kwaterujemy się w środę.  Bez względu na godzinę przyjazdu każdy chętny zje pyszną kolację. :-) Nurkowania zaczynamy w  rano następnego dnia, a kończymy sobotę .

Koszt wyjazdu: osoba nurkująca 955 PLN osoba nie nurkująca 845PLN

             

Jeśli chcesz wziąć udział w wyjeździe, to po zapisaniu się na listę uczestników, wpłać proszę zaliczkę na poczet wyjazdu na  konto którego numer przyjdzie w mailu od organizatora, nie jest to konto Trytona w kwocie 255 PLN.

Cena zawiera:
- zakwaterowanie - 4 noce od  środy do niedzieli
- pełne wyżywienie od środowej kolacji do niedzielnego  śniadania( jest możliwość przyjazdu już we wtorek, dodatkowo płatna)
- opiekę instruktora

- przewodnika na wycieczce

Cena nie zawiera:
- kosztów przejazdu (jeśli nie masz swojego transportu lub chciałbyś kogoś zabrać ze sobą, napisz o tym w uwagach podczas rejestracji, skojarzymy aby było raźniej i taniej),
- wypożyczenia sprzętu oraz ładowania butli (2 zł za litr powietrza na miejscu, także tzw. połówki),
- opłat za parkowanie samochodów na nurkowiskach (ok.25 zł za dzień),
- opłaty za wizytę w słynnym SPA Bania w Wodziłkach ;-) (ok.30 PLN).

Chętni mogą wykupić dodatkowy obiad w środę przed wyjazdem.

W razie pytań dzwońcie śmiało: Krzysztof 668434907

  • 2024-05-01 15:00-2024-05-05 11:00
  • 955/845
  • LISTA ZAMKNIĘTA

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat