Spotkanie poświęcone historii pierwszych nurkowań w Bałtyku

  • 2024-03-01 18:00 - 19:30
  • za free
  • Archiwum

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Spotkanie poświęcone historii pierwszych nurkowań w Bałtyku 

 

Zapraszamy na spotkanie poświęcone historii nurkowań sprzed 50 lat. Pan Piotr Bartosiak eksplorował podwodny świat już w latach 70-tych. Były to czasy kiedy neopren był na wagę złota i niestety nie był dostępny dla wszystkich. Opowieści o własnoręcznie szytych skafandrach, o podwodnych odkryciach, pracy na głębokościach. Mieliśmy przyjemność wypić kawę z Panem Piotrem i poznać Jego niesamowitą historię. to gruby kawał historii przeplatanej przygodami związanymi z odkrywaniem wraku statku pasażerskiego Wilhelm Gustloff, który zatonął  w 1945 roku, jak i o testowaniu skuterów podwodnych. To tylko mały procent z tego co działo się w życiu tego jakże doświadczonego nurka.

Chętnie z Wami, w szerszym gronie, posłuchamy ciekawostek sprzed laty. W czasach gdy wszystko jest zautomatyzowane i światem zawładnęły aplikacje miło wziąć w dłoń książeczki z ręcznie wpisywanymi nurkowaniami, z głębokością i czasem jaki się spędziło pod wodą.

Cofnij się z nami w czasie, w towarzystwie slajdów i wycinków z gazet. Wysłuchaj opowieści o wrakach, podwodnych pracach. 
Zapraszamy serdecznie na dawkę historycznych faktów i przygód nurkowych. 

  • 2024-03-01 18:00 - 19:30
  • za free
  • Archiwum

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat