Naszym miejscem docelowym będzie Gozo, które zajmuje 67 km rozłożonych na długości 14x7 km. Ghawdex (maltańska nazwa wyspy) w odróżnieniu od głównej wyspy posiada status eko-wyspy. Dzięki temu ma niepowtarzalny sielski charakter, który już na trzykrotnie większej Malcie odnajdziemy sporadycznie. To tu znajdziemy wyspiarski klimat oraz pyszne śródziemnomorskie jedzenie. Klifowe wybrzeże Gozo jest urozmaicone, wapienne skały silnie zniszczone przez krasowienie tworzą liczne groty i zatoczki o fantazyjnych, niespotykanych, księżycowych kształtach, a uroku wyspie  dodają wszechobecne kwiaty oleandry, pięknie kontrastujące z żółtymi skałami i białą zabudową domów. Wody otaczające Maltę uznane są za jedne z najlepszych w Europie. Prawdziwym bogactwem fauny i flory kusi to przede wszystkim to, co ukryte jest w toni - koralowce, gąbki, rozgwiazdy, ośmiornice, kraby, czy koniki morskie są tym, co stale przyciąga pasjonatów podwodnego świata.

Dodatkowo atutem jest to, że Malta według raportu „2018 Global Wealth Migration Review”, sporządzonego przez „New World Wealth” jest drugim na świecie (zaraz po Australii ), a pierwszym w Europie najbezpieczniejszym krajem do życia dla kobiet.

Termin w jakim wybieramy się na Gozo również nie jest przypadkowy, sierpień to okres dużej ilości eventów co dodatkowo podnosi atrakcyjność wyjazdu. Ulice w sierpniu wypełnione są paradami i lokalnymi imprezami.
Mieszkać będziemy w miejscowości Marsalforn, która wydaje się idealną lokalizacją turystyczną oraz dobrą lokalizacją na podróże nurkowe. Urokliwa promenada z dużą ilością kawiarenek i restauracji pozwoli nam na miłe spędzania czasu również tego po nurkowaniu.

Zakwaterowani będziemy w hotelu Murella Living. To bardzo ciekawy butikowy hotel usytuowany w centrum Marsalforn.

 
Położony jest w pozbawionej hałasu, hałaśliwej części Marsalforn pełnej restauracji i kawiarni. Naszym zdaniem to bardzo dobra lokalizacja i bardzo dobry standard.

Naszym planem wyjazdu oczywiście jest nurkowanie. Robiąc 2 nurkowania dziennie przez 5 kolejnych dni chcemy zwiedzić najciekawsze miejsca Gozo.
Nurkowania na Gozo nie należą do trudnych. Posiadanie podstawowych uprawnień nurkowych wystarczy aby dołączyć do naszej grupy.

Dzień nurkowy będziemy rozpoczynać od krótkiego spaceru na miejsce nurkowe, przygotowanie sprzętu nurkowego, nurkowanie, przerwa, kolejne nurkowanie i powrót do hotelu. Podczas 5 dni chcemy zanurkować na płytkich wrakach, lokalnych rafach i wybrać się na jednodniową wycieczkę nurkową łodzią w rejon jaskiń Comino (opcja)

Ostatniego dnia naszego pobytu na Malcie zorganizujemy dla was całodniową wycieczkę po najciekawszych miejscach malty!

18 sierpień - bezpośredni poranny lot z Gdańska na Maltę, transport, prom i zakwaterowanie w apartamentach.
19 sierpień - 2 nurkowania
20 sierpień - 2 nurkowania
21 sierpień - 2 nurkowania
22 sierpień - 2 nurkowania
23 sierpień - 2 nurkowania
24 sierpień - wycieczka z przewodnikiem po Malcie i Gozo.
25 sierpień - wykwaterowanie, transport promem na Maltę lot w kierunku Gdańska