Ferie 2020 - wyjazd nurkowy do Meksyku

 • 2020-01-10 00:00-2020-01-21 00:00
 • w ofercie
 • ZAPISZ SIĘ

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

W Meksyku znajdują się najładniejsze jaskinie świata. Nie są one zaadresowane wyłącznie dla nurków technicznych! Jaskinie Jukatanu są tak duże że spokojnie pomieszczą jednocześnie całą grupę. Można tam nurkować posiadając jedynie certyfikat OWD. Będziemy wchodzić najdalej do zasięgu światła a przez krystaliczną wodę odległości te mocno można przeciągnąć :) Zapisz się na wyjazd i dołącz do naszej grupy. Podczas wyjazdu mamy w planie 8 nurkowań w cenotach i 4 nurkowania Morzu Karaibskim -  Zapraszamy !!

W Meksyku znajdują się  najładniejsze jaskinie świata. Ich ściany są śnieżno białe z licznymi kolorowymi naciekami. Połączone stalaktyty z podłożem jaskiń często sprawiają wrażenie filaru podtrzymującego strop. Mieszająca się woda słodka ze słoną sprawia wrażenie (helioklina)  podwójnego dna! Dzięki niesamowitej przejrzystości wody widoczność bywa nieograniczona !! Jaskinie Meksyku nie są zaadresowane wyłącznie dla nurków zaawansowanych! Są one tak duże że spokojnie pomieszczą jednocześnie kilka grup nurkowych,aby nurkować w tym pięknym miejscu wystarczy certyfikat OWD. My będziemy wchodzić do jaskiń do zasięgu światła, przez krystaliczną wodę. Odległość można mocno przeciągnąć :)

Do wyjazdu zapraszamy również osoby posiadające certyfikat jaskiniowy. W niewielkiej grupie moglibyśmy nurkować na dużo większe odległości od wejścia do jaskini :)

Wyjazd zaczynamy od przelotu z Polski do Cancun w Meksyku, a potem przejazd autobusem do Tulum.
Powodem dla którego wybraliśmy Tulum jako bazę wypadową do jaskiń to niewielka odległość do jaskiń!
Tulum to miejsce z którego najbliżej do większości bardziej znanych jaskiń Jukatanu. Do najbliższego nurkowiska mamy zaledwie 5-10 min drogi autem od naszego apartamentu.


W Tulum zakwaterowani będziemy w apartamentach położonych 3km od plaży i 3,5km od świątyni Majów. Apartamenty wykonane są w standardzie luksus. Każdy apartament posiada dwie sypialnie (każda z oddzielną toaletą), salon oraz aneks kuchenny oraz taras. Basen znajdujący się w dolnej części budynku. Budynek został oddany na wiosnę 2013 roku ! Zarezerwowałem dla naszej grupy 3 takie apartamenty. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami.
Ze względu na prawo, komfort bezpieczeństwo nurkowe  na jednego przewodnika w grupie przypada maksymalnie 4 nurków. Przyczynia się do podwyższenia bezpieczeństwa nurkowania i spokoju podczas nurkowania.
Podczas pobytu w Tulum planujemy 8 nurkowań, dwa dziennie. Aby przybliżyć wam to co będziemy oglądać pod wodą przesyłam jeden z filmów jaki można znaleźć z internecie. Kliknij FILM

Nurkowania będziemy kończyć około godziny 16:00. Po nurkowaniach oczywiście zwiedzanie! A jest co zwiedzać :) W Tulum znajduje się jedna z większych Świątyń Majów. Dobrze zachowane budowle Tulumu wznoszą się w pięknej okolicy. Ciemnoszare, stare mury stoją przy otoczonej palmami plaży, oblewanej turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. Nawet w pochmurne sztormowe dni widok majestatycznych ruin na szczycie urwiska pozostawia niezatarte wspomnienie.
Plaże Tulum należą do kolejnej atrakcji miasta. Biały piasek i liczne nadmorskie knajpki to prawdziwy rarytas dla większości turystów z Europy i USA.

Po 4 dniach intensywnych nurkowań wczesnym rankiem wybierzemy się na wycieczkę lądową w rejon świątyń Chichen itza .
Chichen itza jest znana wszystkim turystom interesującym się Jukatanem i kulturą Meksyku. Świątynia Chichenitza widnieje prawie na każdej okładce przewodnika po Meksyku i nie sposób ją ominąć ! Miejsce jest bajeczne ze względów kulturowych i historycznych. W drodze powrotnej zatrzymamy się na moment w cenocie "Ik Kil" - jednej w większych na Jukatanie. W cenocie często organizowane są zawody skoków do wody z dużej wysokości. Istnieje tam możliwość kąpieli. W kompleksie jaskini jemy Lunch i kierujemy się do ostatniego przystanku w mieście Valadolid.
Po całodziennej wycieczcie w rejon świątyń Chichenitza kolejnego dnia udajemy się do Playa del Carmen. Odległość nie jest duża, to około 40-50min jazdy busem na północ od Tulum.


Hotel w jakim się zatrzymujemy to HM Playa del Carmenl w wersji B&B. To nowo oddany obiekt tuż obok 5th Avenue która jest znana z rozrywek, barów i plaży. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Ulica przy której mieszkamy porównywana się do Krupówek lub Monte Cassino w Sopocie :) Od wczesnych godzin po późne wieczory ulica tętni życiem na 100% !! Mimo sporego ulicznego hałasu skrzydło naszego hotelu (nowo oddane) znajduje się w spokojniejszej część.
Playa del Carmen jest również idealnym miejscem wypadowym na wycieczki i nurkowanie w Morzu Karaibskim.
Prawdziwym powodem naszego przystanku w Playa to nurkowanie w rekinami Bull Shark których o tej porze roku jest sporo. Nurkowanie nie jest niebezpieczne ale wymaga odpowiedniego zachowania oraz procedur nurkowych. Gwarantuje spore emocje jeśli do nas przypłyną !!
Aby dopełnić wyjazd wszystkimi możliwymi atrakcjami nurkowymi proponujemy na dodatek dwa nurkowania w parku narodowym Cozumel, który bogaty jest w żyjące tam żółwie, ciekawe formacje raf oraz inne liczne zwierzęta morskie.
Ostatni dzień zaplanowany jest na odpoczynek i przygotowania przed podróżą powrotną do Polski :)

Plan wyjazdu w skrócie:
10 styczeń  - Wylot z Polski o 7:15, lądowanie w Meksyku około godziny 20:35
             Transfer i zakwaterowanie w Tulum
11 styczeń - odpoczynek na plaży Tulum
12 styczeń - 2 nurkowania
13 styczeń - 2 nurkowania
14 styczeń - 2 nurkowania
15 styczeń - 2 nurkowania
16 styczeń - wycieczka do Chichenitza
17 styczeń - wykwaterowanie z Tulum, transfer i zakwaterowanie w Playa del Carmen
              Po południu jedno nurkowanie z Bull Sharkami
18 styczeń - dwa nurkowania w parku narodowym Cozumel z łodzi
19 styczeń - odpoczynek i plażowanie
20 styczeń - wylot do Polski
21 styczeń - lądowanie w Polsce


Celem rezerwacji miejsc proszę o wpłatę na konto 2'000 PLN. resztę kwoty proszę o wpłatę na 30 dni przed wyjazdem.

koszt:
- 1'750 USD nurkowania, transfery, zakwaterowania, śniadania.
- 1'140 USD - cena za osobę nie nurkującą z transferami, zakwaterowaniem i śniadaniami
- około 4'657 PLN przelot na trasie Polska-Cancun-Polska (kalkulacja z 20.03.2019)

 • Przeloty na pełnej trasie wyjazdu
 • Prywatne transfery na trasie wyjazdu. 
 • Zakwaterowania zgodnie z opisem powyżej. Tulum, Play del Carmen
 • Wyżywienie:
 • W Tulum bez wyżywienia,
 • W Playa del Carmen - śniadanie
 • Nurkowania, 8 w jaskiniach, 3 nurkowań w morzu karaibskim w tym jedno z rekinami
 • Podatki nurkowe, karmienie rekinów, wejścia do jaskiń
 • Przewodnik (jeden na 4 osoby max)
 • Butla, ołów
 • ubezpieczenia nurkowego
 • wyżywienia w Tulum. W Playa Del Carmen oprócz śniadania
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego oprócz butli i ołowiu
 • wydatków własnych
 • napiwków
 • 2020-01-10 00:00-2020-01-21 00:00
 • w ofercie
 • ZAPISZ SIĘ

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat