Wyjazd nurkowy do Meksyku

 • 2019-03-01 00:00-2019-03-10 00:00
 • w ofercie
 • ZAPISZ SIĘ

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Meksykańskie klimaty, nurkowanie w Cenotach, bielusieńka plaża. Zapraszamy na nurkową wyprawę do Meksyku. Dla nurków z uprawnieniami jaskiniowymi oraz nurkami od uprawnień OWD włącznie.
Zapraszamy !

W Meksyku znajdują się  najładniejsze jaskinie świata. Ich ściany są śnieżno białe z licznymi kolorowymi naciekami. Połączone stalaktyty z podłożem jaskiń często sprawiają wrażenie filaru podtrzymującego strop. Mieszająca się woda słodka ze słoną sprawia wrażenie (helioklina)  podwójnego dna! Dzięki niesamowitej przejrzystości wody widoczność bywa nieograniczona !! Jaskinie Meksyku nie są zaadresowane wyłącznie dla nurków zaawansowanych! Są one tak duże że spokojnie pomieszczą jednocześnie kilka grup nurkowych,aby nurkować w tym pięknym miejscu wystarczy certyfikat OWD. My będziemy wchodzić do jaskiń do zasięgu światła, przez krystaliczną wodę. Odległość można mocno przeciągnąć :)

Do wyjazdu zapraszamy również osoby posiadające certyfikat jaskiniowy. W niewielkiej grupie moglibyśmy nurkować na dużo większe odległości od wejścia do jaskini :)

Wyjazd zaczynamy od przelotu z Polski do Cancun w Meksyku, a potem przejazd autobusem do Tulum.
Powodem dla którego wybraliśmy Tulum jako bazę wypadową do jaskiń to niewielka odległość do jaskiń!
Tulum to miejsce z którego najbliżej do większości bardziej znanych jaskiń Jukatanu. Do najbliższego nurkowiska mamy zaledwie 5-10 min drogi autem od naszego apartamentu.


W Tulum zakwaterowani będziemy w apartamentach położonych 3km od plaży i 3,5km od świątyni Majów. Apartamenty wykonane są w standardzie luksus. Każdy apartament posiada dwie sypialnie (każda z oddzielną toaletą), salon oraz aneks kuchenny oraz taras. Basen znajdujący się w dolnej części budynku. Budynek został oddany na wiosnę 2013 roku ! Zarezerwowałem dla naszej grupy 3 takie apartamenty. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami.
Ze względu na prawo, komfort bezpieczeństwo nurkowe  na jednego przewodnika w grupie przypada maksymalnie 4 nurków. Przyczynia się do podwyższenia bezpieczeństwa nurkowania i spokoju podczas nurkowania.
Podczas pobytu w Tulum planujemy 10 nurkowań, dwa dziennie. Aby przybliżyć wam to co będziemy oglądać pod wodą przesyłam jeden z filmów jaki można znaleźć z internecie. Kliknij FILM

Nurkowania będziemy kończyć około godziny 16:00. Po nurkowaniach oczywiście zwiedzanie! A jest co zwiedzać :) W Tulum znajduje się jedna z większych Świątyń Majów. Dobrze zachowane budowle Tulumu wznoszą się w pięknej okolicy. Ciemnoszare, stare mury stoją przy otoczonej palmami plaży, oblewanej turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. Nawet w pochmurne sztormowe dni widok majestatycznych ruin na szczycie urwiska pozostawia niezatarte wspomnienie.
Plaże Tulum należą do kolejnej atrakcji miasta. Biały piasek i liczne nadmorskie knajpki to prawdziwy rarytas dla większości turystów z Europy i USA.

Po 5 dniach intensywnych nurkowań wczesnym rankiem wybierzemy się na wycieczkę lądową w rejon świątyń Chichen itza.
Chichen itza jest znana wszystkim turystom interesującym się Jukatanem i kulturą Meksyku. Świątynia Chichenitza widnieje prawie na każdej okładce przewodnika po Meksyku i nie sposób ją ominąć ! Miejsce jest bajeczne ze względów kulturowych i historycznych. W drodze powrotnej zatrzymamy się na moment w cenocie "Ik Kil" - jednej w większych na Jukatanie. W cenocie często organizowane są zawody skoków do wody z dużej wysokości. Istnieje tam możliwość kąpieli. W kompleksie jaskini jemy Lunch i kierujemy się do ostatniego przystanku w mieście Valadolid.

Ostatni dzień zaplanowany jest na odpoczynek i przygotowania przed podróżą powrotną do Polski :)

Plan wyjazdu w skrócie:
1 marzec - Wylot z Polski o 7:15, lądowanie w Meksyku około godziny 20:35
             Transfer i zakwaterowanie w Tulum
2 marzec - odpoczynek na plaży Tulum, wycieczka do Coba
3 - 7 marzec - 10 nurkowań jaskiniowych, zwiedzanie Tulum, świątyń i okolic miasta.
8 marzec - wycieczka do Chichenitza
9 marzec - odpoczynek na plaży, wieczorem wylot do Polski
10 marzec - lądowanie w Polsce


Celem rezerwacji miejsc proszę o wpłatę na konto 2'000 PLN. resztę kwoty proszę o wpłatę na 30 dni przed wyjazdem.

- 1'350 USD za osobę nurkującą zakwaterowaną w apartamencie 4 osobowym
- ok 4'000 PLN bilet lotniczy na trasie Gdańsk - Cancun - Gdańsk
 

 • przeloty na trasie  Gdańsk - Cancun - Gdańsk
 • transfer Lotnisko - Tulum - Lotnisko
 • zakwaterowania w apartamentach 4 osobowych
 • 10 nurkowań jaskiniowych
 • butla, ołów
 • transfery na miejsca nurkowe
 • przewodnik max 1 na 3-4 nurkujących
 • ubezpieczenie podróżne
 • ubezpieczenia nurkowego
 • wyżywienia
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego oprócz butli i ołowiu
 • wycieczek fakultatywnych
 • napiwków
 • 2019-03-01 00:00-2019-03-10 00:00
 • w ofercie
 • ZAPISZ SIĘ

Polub nas

Udostępnij

Komentarze

komentarze obsługiwane przez Disqus

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat